sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

21°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Wizyta Wicemarszałka Wielkopolskiego w Gminie Dobra

Wizyta Wicemarszałka Wielkopolskiego w Gminie Dobra
 

We wtorek 22 czerwca w Urzędzie Miejskim w Dobrej gościł Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak.

Podczas wizyty Marszałek Wojciech Jankowiak wraz z Burmistrzem Dobrej Tadeuszem Geblerem oraz Wiceburmistrzem Przemysławem Tomczakiem wyruszyli „w teren”, aby przyjrzeć się drogom wojewódzkim i omówić problemy z jakimi borykają się mieszkańcy. Rozmowy dotyczyły remontów dróg wojewódzkich przebiegających przez gminę Dobra, a konkretnie od Zbiornika Jeziorsko do ronda w miejscowości Dąbrowa (droga nr 478) oraz dalej od ronda w miejscowości Dąbrowa do granicy Gminy Dobra z Gminą Kawęczyn (droga nr 471). Marszałek i Burmistrz rozmawiali także o potrzebie budowy chodnika od ronda w miejscowości Dąbrowa do Restauracji „Zapiecek” oraz o wykonaniu ścieżki rowerowej od wcześniej wspomnianego ronda do zapory na Zbiorniku Jeziorsko.

reklama

Burmistrz Gebler zwrócił się do Marszałka z prośbą o wsparcie planowanych działań i zabezpieczenie środków finansowych w przyszłorocznym budżecie Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Wskazał jednocześnie potrzeby tych inwestycji, w kontekście zwiększającego się natężenia ruchu na wyżej wymienionych odcinkach dróg wojewódzkich. Wykonanie w/w zadań zapewniłoby większe bezpieczeństwo uczestnikom ruchu, którymi są nie tylko mieszkańcy gminy Dobra, ale także osoby spoza naszego województwa, gdyż graniczymy bezpośrednio z województwem łódzkim.

Burmistrz Tadeusz Gebler poruszył także w rozmowach z Marszałkiem kwestie związane z możliwością pozyskiwania środków za pośrednictwem Samorządu Województwa Wielkopolskiego na szeroko rozumianą infrastrukturę rekreacyjno-turystyczną na terenach przyległych do Zbiornika Jeziorsko.

źródło: UM Dobra

Podobne artykuły

Premier Morawiecki w Kowalach Pańskich. Razem z...

Premier Morawiecki w Kowalach Pańskich. Razem z...

8 czerw.
Wideo: Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w...

Wideo: Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Miranda...

8 czerw.
Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś Turek...

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś Turek i...

7 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama