czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uwaga intensywne burze! Najwyższy trzeci stopień zagrożenia dla powiatu tureckiego.

Uwaga intensywne burze! Najwyższy trzeci stopień zagrożenia dla powiatu tureckiego.
 

Przez cały kraj przechodzić będą dzisiaj i w nocy intensywne burze wraz z ulewnym deszczem i porywami wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pogodowy alert dla przeważającej części kraju w tym najwyższy stopień trzeci dla naszego powiatu. Apelujemy o ostrożność. 

Synoptycy przewidują burze oraz intensywne opady deszczu spodziewane dziś tj. 14 lipca w południe aż do poranku 15 lipca br. Ostrzeżenie trzeciego stopnia będzie obowiązywać w centralnej części Polski. -Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 50 mm do 60 mm, lokalnie do 90 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad. Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji. - czytamy w komunikacie IMGW wydanym dla powiatu tureckiego. Pogodowy alert obowiązywać będzie od dziś od godziny 13:00 do 08:00 w czwartek 15 lipca. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi 85 proc.

reklama

Podgląd aktualnej sytuacji burzowej w środkowej części kraju na poniższej mapce

Stopień zagrożenia 3 (najwyższy) oznacza się kolorem czerwonym. Dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrofy oraz zagrożenie życia. Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Uwaga intensywne burze! Najwyższy trzeci stopień zagrożenia dla powiatu tureckiego.

Podobne artykuły

Wysoka temperatura i burze z gradem....

Wysoka temperatura i burze z gradem. Ostrzeżenie I...

23 lip.
Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie...

Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie upalnie i...

1 lip.
Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama