wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

W sobotę zlatujemy do Gniazda w Felicjanowie! Charytatywny Piknik Rodzinny dla Daniela

W sobotę zlatujemy do Gniazda w Felicjanowie! Charytatywny Piknik Rodzinny dla Daniela
 

W najbliższą sobotę 7 sierpnia na terenie gospodarstwa agroturystycznego Gniazdo w Felicjanowie (gmina Uniejów), od godziny 14.00 będziemy pomagać, świetnie się bawiąc przy sielskich klimatach, w ramach dobroczynnego Pikniku Rodzinnego. Impreza otwarta dla wszystkich Ludzi Dobrego Serca, zapraszamy!

Na Charytatywnym Pikniku Rodzinnym dla Daniela będziemy zbierać fundusze na sfinansowanie leczenia i rehabilitacji 29-letniego mieszkańca Biernacic, który w następstwie lewostronnego udaru mózgu „z dnia na dzień” stał się osobą niepełnosprawną. Głowa rodziny, ojciec dwóch przesympatycznych urwisów, przyjaciel, znajomy, kolega czy choćby sąsiad wielu z Was, a przede wszystkim – młody, wartościowy i do niedawna w pełni zdrowy chłopak – doznał udaru, który poważnie zrujnował mu zdrowie, a życie i zwykłą codzienność gwałtownie zmienił.

reklama

Daniel miał tego pecha, który mógł dotknąć każdego z nas. Ze względu na częstotliwość występowania udar mózgu to problem zarówno medyczny, jak i społeczny czy ekonomiczny. Zbiera śmiertelne żniwo, a ci, dla których nie zakończy się zgonem, zmagają się z poważnymi konsekwencjami – utratą sprawności, niemożliwością powrotu do pracy i samodzielnego utrzymania, koniecznością opieki i rehabilitacji. Można powiedzieć też, że mimo wszystko Daniel miał tyle szczęścia, by przeżyć. Jednak, aby żyć godnie potrzebuje pomocy – w każdym znaczeniu tego słowa. Sytuacja Daniela jest bardzo trudna i bez wsparcia z zewnątrz nie będzie go stać na dalsze leczenie i rehabilitację. Każdy z Was może pomóc – im nas więcej, tym lepiej, dlatego zachęcamy: w ten weekend obierzcie cel lądowania na Gniazdo w Felicjanowie, koniecznie weźcie ze sobą znajomych.

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?

W bogatym programie imprezy przewidziano całą masę różnego rodzaju rozrywek i aktywności. Z pewnością wszyscy odwiedzający tego dnia Gniazdo w Felicjanowie znajdą coś dla siebie. Wśród zaplanowanych atrakcji (a tych z każdym dniem przybywa, bo wciąż zgłaszają się kolejne osoby, które chcą wesprzeć Daniela) warto wymienić m.in.: hip-hopowy koncert w wykonaniu PMR na żywo, występ zespołu ludowego „Świniczanki”, Towarzyskie zawody wędkarskie, przejażdżki konno wśród łąk i lasu, jazdę na kucu po miejscowym wybiegu, konkursy strażackie dla dzieci, w tym przeciąganie liny: straż OSP vs Reszta Świata, pokazy, konkursy, tor przeszkód dla dzieci i dorosłych, przygotowany przez utytułowaną zawodniczkę sportów walki (MUAY THAI):

Z kolei na wieczór możemy polecić Państwu zabawę taneczną oraz ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Przypominamy, że piknik rozpocznie się o godz. 14??. Pozostałe szczegóły programu sobotniej imprezy znajdziecie na załączonym plakacie:

reklama

AUKCJA CHARYTATYWNA

W trakcie pikniku odbędzie się licytacja wyjątkowych pamiątek, przygotowanych specjalnie na tę okazję i przekazanych przez znanych sportowców, artystów, lokalnych przedsiębiorców, prywatnych darczyńców, koła, stowarzyszenia, instytucje oraz samorządy. Podczas sobotniego wydarzenia będziecie mieli szansę wylicytować m.in. rękawice z autografami Marcina Tybury i Artura Szpilki, indywidualne treningi bokserskie z Mistrzynią Polski w MUAY THAI Justyną Radecką, vouchery na romantyczną kolację, zabiegi lecznicze i spa oraz usługi rekreacyjne czy oryginalne przedmioty wykonane przez naszych miejscowych artystów i rzemieślników, takie jak obraz, drewniany stół, akcesoria kuchenne.

Marcin Tybura na rzecz zbiórki dla Daniela przekazał rękawice ze swoim autografem. Pochodzący z Łęgu Balińskiego, czołowy zawodnik UFC, nie będzie mógł wziąć udziału w pikniku, dlatego wraz z podarunkiem zostawił wiadomość z zaproszeniem do licytowania:

Kolejny przedmiot na aukcję to „mistrz w swojej klasie”: profesjonalny, indywidualny trening bokserski z Justyną Radecką – Mistrzynią Polski, Vice Mistrzynią Europy i Brązową Medalistką Mistrzostw Świata w Boksie Tajskim! W dodatku fighterka będzie w sobotę w Felicjanowie i osobiście wręczy voucher zwycięzcy licytacji.

ANIMACJE i KONKURSY DLA DZIECI

Gotowi na szaleństwa? Organizatorzy pikniku i Przyjaciele w sobotę zaproszą najmłodszych do wspólnej zabawy. Start od godz. 14??. Na miejscu, w specjalnej strefie animacji będą czekały m.in.: dmuchany plac zabaw, wodne tatuaże, bańki mydlane, pokazy na szczudłach, malowanie twarzy, wojna balonowa, gry i zabawy od firmy Animacje Misiaki; konkursy strażackie i przeciąganie liny z druhami OSP Felicjanów, a także stali bywalcy Gniazda w Felicjanowie i Stajni Bocianie Gniazdo z Wielenina, czyli urocze, farmerskie zwierzaki!

COŚ NA ZĄB

Wiadomo, że swojskie jadło i tradycyjne dania, przygotowane z własnych produktów smakują najlepiej. Gdyby ktoś jednak miał wątpliwości w tej kwestii, to regionalna, wiejska kuchnia spod ręki pań z kół gospodyń oraz miejscowych restauratorów w mig je rozwieje. W piknikowym menu na sobotę znalazły się m.in.: myśliwski kociołek z dziczyzną, zalewajka na grzybach, bigos z kotła, pajdy ze smalcem i ogórkiem, słodkie domowe wypieki, ciasta oraz desery z sezonowymi owocami.

TOWARZYSKIE ZAWODY WĘDKARSKIE

Na terenie Gniazda w Felicjanowie znajduje się staw, w którym pływają same grube ryby. Paweł na potwierdzenie zaprezentował na zdjęciu okaz złowiony nie dalej, jak tydzień temu:

Panu Pawłowi gratulujemy pięknej sztuki, zaś wszystkich amatorów wędkarstwa gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach. Lepiej się spieszcie, zostało niewiele czasu – zapisy są przyjmowane do piątku! Obowiązuje symboliczna opłata wpisowa, która w całości rzecz jasna wędruje do puli pieniędzy na sfinansowanie leczenia Daniela. Zawody będą sędziowane zgodnie z zasadami przyjętymi przez PZW, organizację (merytorycznie oraz poprzez zgłoszenie swojej reprezentacji) wsparli m.in. członkowie uniejowskiego Koła Wędkarskiego nr 16, a Sklep Zoologiczno – Wędkarski w Uniejowie ufundował nagrody dla uczestników spotkania.

Poniżej wszystko, co powinniście wiedzieć przed zawodami wraz z linkiem do rejestracji.

  1. Rejestrujemy się przez Facebooka do piątku włącznie (06.08.2021) na stronie wydarzenia, klikając TUTAJ.
  2. Przychodzimy do Gniazda w „Felku” na godzinę 14?? w dniu zawodów (07.08.2021) i kończymy rejestrację, losujemy stanowisko.
  3. Każdy uczestnik musi posiadać siatkę. Nie łowimy do wiader.
  4. Osoby niepełnoletnie łowią pod opieką rodziców lub pełnoletnich opiekunów.
  5. Jeśli nie mamy sprzętu albo czegoś nam braknie to spokojnie, na miejscu pomoże Sklep Zoologiczno – Wędkarski i uzupełni Wasze zapotrzebowanie.
  6. Odszukujemy numer naszego stanowiska i zaczynamy łowić po sygnale sędziego.
  7. Jeżeli chętnych będzie więcej niż stanowisk, wtedy każdy zawodnik łowi po dwie godziny i zwalnia stanowisko.
  8. Po sygnale końcowym zgłaszamy gotowość do ważenia naszych skarbów.
  9. Czekamy na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Na zakończenie robimy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorami charytatywnego Pikniku Rodzinnego są Larysa i Maciej z Gniazda w Felicjanowie:

Za wszelką pomoc, Waszą ofiarność, czas i wysiłek włożone w przygotowania chcemy już teraz – w imieniu Daniela, jego rodziny i swoim – z całego serca Wam podziękować! Przesympatyczny odzew oraz życzliwość, których doświadczyliśmy w ostatnich dniach (i wciąż doświadczamy!), przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Mocno wierzymy, że dla Daniela taki potężny ładunek pozytywnej energii będzie motorem do walki o szybki powrót do zdrowia. Trzymamy kciuki za Ciebie i Twoich bliskich, chłopie! Natomiast, Wam wszystkim – do zobaczenia w Felicjanowie!

(MB)


Wydarzenie wspierają: Justyna Radecka, Rafał Simonides, Marcin Tybura, Artur Szpilka, Animacje Misiaki, Stajnia Bocianie Gniazdo, P.G.K. Termy Uniejów, Medical SPA Hotel Lawendowe Termy, Normobaria Uniejów, Agencja Reklamowa „STUDIO W”, Zespół Ludowy „Świniczanki”, Prawdziwy Męski Rap, ATUT Rental Łódź (Tomasz Bartosiak), Vattenball Spływy Kajakowe Kajaki Paintball Uniejów, Sklep Zoologiczno-Wędkarski (Rafał Pietruszewski), Delikatesy Centrum Uniejów, sklep Kubuś, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Uniejowie, restauracje i lokale gastronomiczne: Gościniec Nad Wartą, Wabik, Miejscówka Burger & Pizza, Herbowa na Zamku, Pierogarnia Złote Jabłko, Pizzeria K2 Poddębice, Gościniec Zacisze; Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski (Stanisław Katusza), Ptasznik-Usługi Sokolnicze i Edukacyjne (Mateusz Moszczyński), Z.P.U.H. TOLMET (Piotr Wawrzyniak), Kwiaciarnia FREZJA (Sylwia i Krzysztof Krysiak), Sklep Internetowy Zwap.pl, Hurtownia Spożywcza DANA (Danuta Lewandowska); Samorządy Gmin: Uniejów, Świnice Warckie i Wartkowice; jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Felicjanowie i Biernacicach; Koła Gospodyń Wiejskich z: Rożniatowa, Felicjanowa, Biernacic i Parzęczewa, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna im. Św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich, Komisariat Policji w Uniejowie, Komenda Hufca ZHP Uniejów, Koło Wędkarskie nr 16 PZW w Uniejowie; Sebastian Emche, Jadwiga Janaszkiewicz, Andrzej Górka, Dorota Korczyńska.

Za rozgłos i owocną promocję akcji dziękujemy redakcjom oraz wydawcom: dwumisięcznika „Uniejowskie Strony”; portali internetowych: Uniejow.net.pl, Turek.net.pl, Pomagam.pl; administracji i moderatorom wszystkich społecznościowych mediów, grup i fanpejdży, które nasz sygnał puściły w sieciowy eter.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
W sobotę zlatujemy do Gniazda w Felicjanowie! Charytatywny Piknik Rodzinny dla Daniela
Podobne artykuły
Festyn Rodzinny w Brudzyniu już w sobotę....

Festyn Rodzinny w Brudzyniu już w sobotę. Radość i zabawa dla całej...

14 lip.
Rodzinny Piknik w Szadowie Pańskim z okazji...

Rodzinny Piknik w Szadowie Pańskim z okazji Dnia Dziecka i Święta...

14 lip.
Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka....

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Policyjny Pyrek zaprasza do...

12 lip.
Sierżant Pyrek odwiedził najmłodszych na...

Sierżant Pyrek odwiedził najmłodszych na festynie wakacyjnym w...

10 lip.
Ekologiczne warsztaty dla najmłodszych i...

Ekologiczne warsztaty dla najmłodszych i "Słowiańskie Powitanie Lata"...

24 czerw.
Jubileuszowe XXX Dni Dobrej: Sport, Kultura i...

Jubileuszowe XXX Dni Dobrej: Sport, Kultura i Rodzinne Atrakcje

20 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama