piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Podziękują za plony w gminie Brudzew i Dobra już w najbliższą niedzielę.

Podziękują za plony w gminie Brudzew i Dobra już w najbliższą niedzielę.
 

Połowa sierpnia to poczatek dziękowania za plony w Polskich gminach. Już od najbliższej niedzieli 15 sierpnia swoje dożynkowe święto organizować będą także gminy z powiatu tureckiego. W niedzielę możemy zawitać do gminy Dobra lub gminy Brudzew. W kolene weekendy dożynki w pozostałych gminach a we wrześniu dożynkowy finał czyli Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki, tym razem w gminie Kawęczyn.

Już w najbliższą niedzielę 15.08.2021 r. w Dobrej odbędą się Dożynki Gminno Parafialne. Uroczysta msza święta w intencji Rolników odprawiona zostanie o godzinie 14.00 w kościele pw. NNMP w Dobrej. Po Mszy Świętej nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na plac dożynkowy do Parku w Długiej Wsi, gdzie nastąpi dalsza część obrzędów Święta Plonów.

reklama

Jak widać na załączonych zdjęciach, przygotowania do dożynek w gminie Dobra idą pełną parą a ich postęp doglądał sam wiceburmistrz Dobrej Przemysław Tomczak. Podczas uroczystości przewidziane są wystąpienia okolicznościowe, ocena wieńcy dożynkowych, ceremonia dzielenia chleba upieczonego z tegorocznych zbóż, rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejsze Stoisko Dożynkowe, atrakcje dla dzieci, stoiska gastronomiczne, grochówka, a na koniec zabawa taneczna przy grupie muzycznej MOTTO.

Dodatkowo w dniu 15.08.2021 r. w godzinach od 12:00 do 17:00 w budynku Przedszkola w Długie Wsi zorganizowany jest punkt szczepień przeciw COVID-19. Burmistrz Dobrej zachęca do zaszczepienia się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Zaszczepienie się jest możliwe bez wcześniejszego zapisu, wystarczy jedynie zabrać ze sobą dowód osobisty.

Podobny przebieg będą miały dożynki w gminie Brudzew na które serdecznie zapraszamy.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

8 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

5 wrz.
Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w...

Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w niedzielę...

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama