sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Rada Gminy Malanów za wsparciem finansowym na opracowanie dokumentacji linii kolejowej Turek-Konin

Rada Gminy Malanów za wsparciem finansowym na opracowanie dokumentacji linii kolejowej Turek-Konin
 

W dniu 20 sierpnia 2021 roku odbyła się w urzędzie XXX sesja Rady Gminy Malanów. Ze względu na okres wakacyjny i urlopowy w sesji uczestniczyło jedynie 10 radnych. Głównym powodem zwołania sesji było przyjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu.

Zgodnie z przyjętą uchwałą Gmina Malanów udziela Województwu Wielkopolskiemu dotacji w kwocie 26 965,00 zł na opracowanie dokumentacji pn. „Wstępne studium Planistyczno-Prognostyczne dla projektu pn. Budowa nowej linii kolejowej Turek-Konin”. Uchwała została przyjęta 7 głosami za, przy 2 przeciwnych i 1 wstrzymującym się.

reklama

Podczas obrad sesji Radni pochylili się również nad uchwałami w sprawie zmian w budżecie gminy na 2021 rok - 10 głosów za, oraz w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Malanów na lata 2021-2032, przyjętą  9 głosami za, przy 1 głosie wstrzymującym się.

Wśród głównych zmian w budżecie gminy na 2021 rok znajdziemy m.in. wprowadzenie do budżetu dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadanie związane z przebudową drogi w miejscowości Dziadowice poprzez utwardzenie pobocza i wyznaczenie przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej. Gminne dochody zwiększono również o  zwrot części wydatków wykonanych w ramach funduszu sołeckiego, o środki od Wojewody Wielkopolskiego na organizację transportu na szczepienia i promocję szczepień, a także o refundację środków z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu za inwestycję pn. Budowa Świetlicy Wiejskiej w Celestynach, którą wykonano w 2020 roku.

źródło: UG Malanów / D.F.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Powiat koniński wkłada kij w szprychy... co...

Powiat koniński wkłada kij w szprychy... co dalej z...

7 wrz.
Jak obiecał, tak zrobił. Marszałek Województwa...

Jak obiecał, tak zrobił. Marszałek Województwa...

8 sierp.
Marszałek nie daje głowy, ale rekomenduje...

Marszałek nie daje głowy, ale rekomenduje projekt...

19 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama