sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Dożynki Gmino - Parafialne 2021 w gminie Tuliszków

Dożynki Gmino - Parafialne 2021 w gminie Tuliszków
 

W dniu wczorajszym odbyły się Dożynki Gmino- Parafialne. Rolnicy usłyszeli słowa uznania za trud uprawiania ziemi. Symbolem podziękowań za zbiory był dożynkowy wieniec, wykonany przez Radę Samorządu Mieszkańców Miasta Tuliszkowa.

Podziękowanie za plony zgromadziło w Tuliszkowie wielu uczestników dożynek.

reklama

Uroczystości poprzedziła msza św. w Kościele pw. św. Wita w Tuliszkowie, której przewodniczył ksiądz prałat Stanisław Nowak. Podczas nabożeństwa dziękowano za tegoroczne plony, prosząc jednocześnie o pomyślność na dalszy czas.

Po mszy św. korowód dożynkowy, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej działającej przy MGOK w Tuliszkowie, udał się do parku.

W dożynkowym spotkaniu uczestniczyły delegacje sołeckie, Rada Samorządu Mieszkańców Miasta Tuliszkowa oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gadowskie Holendry "Kobiety Gospodarne", które przygotowały pyszny poczęstunek dla mieszkańców. Swoje stoiska przygotowały również: Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Tuliszkowie, Koło Pszczelarzy w Tuliszkowie oraz Mleczarnia Turek.

W tym roku w rolę starostów dożynek pełnili Aneta Żerkowska i Daniel Juszczak. Przekazali oni chleb wypieczony z tegorocznych ziaren na ręce gospodarza gminy. W swoim przemówieniu Burmistrz Krzysztof Roman docenił trud i ciężką pracę rolników. Podziękował też wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznych dożynek.

reklama

Ponadto, podczas tegorocznych dożynek odbyło się podsumowanie rajdów rowerowych organizowanych w ramach projektu "Kilka sołectw- jedna gmina". W dniu wczorajszym miał miejsce ostatni z sześciu rajdów organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gadowskie Holendry "Kobiety Gospodarne". Burmistrz Krzysztof Roman wręczył podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację poszczególnych rajdów rowerowych.

Namiot profilaktyczny z atrakcjami dla najmłodszych przygotowała Gminna Komisja Rozwiązywania problemów Alkoholowych.

Koło Gospodyń Wiejskich Klubu Seniora w Tuliszkowie zaprosiło na szczepienia przeciwko COVID- 19 w Mobilnym Punkcie Szczepień.

Szczepienia były wykonywane jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Łącznie zaszczepiło się 40 mieszkańców.

O oprawę muzyczną tegorocznych dożynek zadbał Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie. Na scenie prezentowali się lokalni artyści - zespół „Jesień” i „Kapela Kasztelańska, a ponadto Dr Swing oraz zespół Avinion Dance.

źródło/fot.: UMiG Tuliszków

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

8 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

5 wrz.
Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w...

Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w niedzielę...

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama