Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Malanowski folklor zdominował festiwal w Kramsku

Malanowski folklor zdominował festiwal w Kramsku - fot. CKiBP Malanów
fot. CKiBP Malanów 

Co roku miłośnicy folkloru i ludowej muzyki spotykają się w Kramsku na festiwalu "W Stronę Tradycji" aby zaprezentować dorobek artystyczny swojego regionu. Wydarzenie to organizowane jest od kilku lat przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie we współpracy z Gminą Kramsk oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury .

W tegorocznym przeglądzie udział wzięło ponad 30 podmiotów artystycznych ocenianych w kilku kategoriach przez Komisję Artystyczną w składzie: dr Arleta Nawrocka-Wysocka - muzykolog z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Piotr Kulka - kierownik Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, choreograf, manager kultury, ekspert w dziedzinie „kultura, sztuka, ochrona dóbr materialnych i dziedzictwa narodowego” i Krzysztof Pydyński – muzykolog, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Koninie. Oceniając prezentacje konkursowe komisja brała pod uwagę przede w wszystkim zgodność prezentacji z tradycjami danego regionu w zakresie doboru repertuaru, stanu zachowania autentyczności kostiumów, gwary oraz instrumentów muzycznych.

reklama

Jury w sposób szczególny doceniło kunszt muzyczny zespołów z gminy Malanów przyznając liczne nagrody i wyróżnienia. W kategorii zespołów śpiewaczych  I nagrodę otrzymał zespołowi Tradycja a III miejsce przypadło zespołowi „Jarzębinki”. W kategorii kapel ludowych nagrodę otrzymała kapela „Łowijoki” a wyróżnienie - kapela „To My”. W kategorii śpiewaków dwie równorzędne nagrody otrzyłały Janinie Pakule i Halinie Pokrywieckiej a w kategorii gawędziarz nagrodę otrzymała Anna Kłodawska.

Dumą napawa fakt, że pasja, zaangażowanie i determinacja w zachowaniu lokalnej kultury i tradycji przez zespoły działające przy CKiBP w Malanowie zauważona i doceniona została po raz kolejny przez wybitnych fachowców - znawców folkloru. Członkowie zespołu podczas prezentacji pokazali swą artystyczną duszę, muzykalność, profesjonalizm zyskując uznanie jury i publiczności, co zaowocowało „deszczem nagród”.

źródło/fot. CKiBP Malanów / Małgorzata Przygońska

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. CKiBP Malanów2
fot. CKiBP Malanów3
fot. CKiBP Malanów4
fot. CKiBP Malanów5
fot. CKiBP Malanów6

Podobne artykuły

Czepce wzbudziły sensację! Malanowska...

Czepce wzbudziły sensację! Malanowska "Tradycja"...

29 czerw.
Mimo pandemii, to był dobry rok. Podsumowanie...

Mimo pandemii, to był dobry rok. Podsumowanie...

7 st.
Wierszowane spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Wierszowane spotkanie z Wiesławem Drabikiem

29-10-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama