wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Piękno wsi Czachulec Stary w obrazach dzieci i młodzieży czyli XV Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

Piękno wsi Czachulec Stary w obrazach dzieci i młodzieży czyli XV Plener Malarski
 

Plener malarski to intensywna praca twórcza połączona z przyjemnością przebywania w otoczeniu przyrody. Przekonali się o tym artyści, którzy w słoneczną sobotę 11 września 2021 r. mogli rozwijać swoje umiejętności malarskie w sołectwie Czachulec Stary. XV, jubileuszowy plener został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie we współpracy z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną. Przez te 15 lat artyści uwiecznili na swoich płótnach urokliwe zakątki prawie całej gminy Malanów.

Niektórzy artyści goszczą na malanowskim plenerze każdego roku twierdząc, iż czerpią radość ze wspólnego tworzenia, że praca w grupie osób o podobnych pasjach działa na nich stymulująco. Inni uważają, że udział w plenerach jest dla nich szczególnie ważnym doświadczeniem, ponieważ mogą tworzyć i udoskonalać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych kolegów. Bo jak twierdzi artysta Ralph Waldo Emerson: „Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator.”

reklama

Po powitaniu wszystkich przybyłych do Czachulca Starego przez prezes Stowarzyszenia Krystynę Sobczak oraz dyrektor CKiBP Małgorzatę Przygońską artyści udali się w różne zakątki miejscowości aby oddać się swojej pasji tj. malowaniu. Przez cały czas mogli liczyć na wsparcie i pomoc: Pana Romana Choinki. Na plenerze tworzyli artyści w zróżnicowanym wieku: od przedszkolaków, dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponad podstawowych aż do osób dorosłych.

Piękno wsi Czachulec Stary utrwalili na płótnie przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Malanów a także dzieci z Turku : Stanisław Gacek i Amelia Stojecka wraz z opiekunką Joanną Adamczyk oraz Klaudia Szulc z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Grzymiszewe. Nie zabrakło też osób dorosłych a wśród nich była Justyna Orligóra, Natalia Marczyńska, Jolanta Rzepka i Arkadiusz Rzepka.

W podsumowaniu XV edycji pleneru uczestniczyli Wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, Przewodniczący Rady Gminy Karol Płóciennik, dyrektorzy szkół, Sołtys wsi Czachulec Stary Anita Bartnik, rodzice i opiekunowie małych artystów. Po wręczeniu upominków i poczęstunku wszystkim uczestnikom podziękowano za włożony trud, pracę i poświęcony czas a także wspaniałą atmosferę. Wdzięczność wyrażono także Pani sołtys, która wraz z mężem ugościła uczestników pleneru w świetlicy wiejskiej.

Organizatorzy zapraszają do Centrum Kultury i Bibliotek Publicznej w Malanowie gdzie można podziwiać namalowane obrazy.

reklama

Plener Malarski” Malowniczy Malanów” jest projektem dofinansowanym przez Gminę Malanów.

źródło/fot.: Stowarzyszenie Nadzieja / M. Płóciennik

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

"Malowniczy Malanów" tym razem w Dziadowicach....

15 wrz.
Malanów. Stowarzyszenie

Malanów. Stowarzyszenie "Nadzieja" z planami na nowy...

16 mrz.
XIII Turniej Tańca Dowolnego i Towarzyskiego w...

XIII Turniej Tańca Dowolnego i Towarzyskiego w...

26-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama