niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz Kolenda pokieruje jednostką przez najbliższe 5-lat

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz Kolenda pokieruje jednostką przez najbliższe 5-lat
 

W minioną sobotę j. 11 września 2021r. podczas Walnego Zebrania druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach Księżych podsumowali miniony okres i jednogłośnie wybrali nowy Zarządu jednostki.

W walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym oprócz strażaków z OSP Kowale Księże uczestniczyli przedstawiciele władz gminnych w osobie Wójta Gminy Turek Karola Mikołajczyka oraz Prezes Gminny OSP - Wacław Szajrych, Komendant Gminny OSP - Artur Pietroń a także ks. Paweł Zalewski proboszcz parafi.

reklama

Strażacy ochotnicy w ramach wyborów na kolejne lata 2021-2026 wybrali nowego prezesa oraz zarząd jednostki a także skład komisji rewizyjnej.

Nowy skład Zarządu:
Ireneusz Kolenda - PREZES
Robert Linka - WICEPREZES / NACZELNIK
Zygmunt Białas - WICEPREZES
Karol Czekała - SKARBNIK
Michał Sobczak - SEKRETARZ
Grzegorz Glapa - ZASTĘPCA NACZELNIKA
Eugeniusz Linka - CZŁONEK ZARZĄDU/ GOSPODARZ

Komisja Rewizyjna:
1. Marcin Marecki
2. Wiesław Wierczyński
3. Andrzej Pawlak

W roku 2020 strażacy z OSP Kowale Księże uczestniczyli w akcjach ratowniczo-gaśniczych nie tylko na terenie gminy ale także na terenie powiatu tureckiego w gminach Kawęczyn, Przykona, Dobra, Malanów i na terenie miasta Turek. Przy największej liczbie zdarzeń interweniowali druhowie, którzy zostali w szczególny sposób wyróżnieni za czynny udział w akcjach ratowniczych. Wyróżnienia otrzymali Łukasz Furmański, Mateusz Konciak , Robert Linka, Damian Linka, Hieronim Chrzuszcz, Zygmunt Białas, Arkadiusz Kolenda.

reklama

Ustępujący Prezes Zygmunt Białas podziękował druhom, wójtowi Karolowi Mikołajczykowi a także nowo wybranemu Prezesowi Ireneuszowi Kolendzie za duży wkład pracy, który poświęcił przy pozyskaniu pojazdów oraz sprzętu, który jest niezbędny w prowadzonych przez jednostkę akcjach ratunkowych. Warto zaznaczyć, że Zygmunt Białas pełnił funkcję Prezesa jednostki przez 20 lat dbając o każdy szczegół i dając z siebie zawsze 100% zaangażowania. Druhowie wyrazili także nadzieję, że wspólnie podjęte decyzje i przeprowadzone rozmowy wpłyną na dalszą efektywność działalność i rozwoj jednostki.

źródło/fot.: OSP Kowale Księże na FB

Podobne artykuły

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w OSP Turek....

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w OSP Turek. Wybrano...

15 wrz.
Strażacy z jednostek KSRG ćwiczyli w kompleksie...

Strażacy z jednostek KSRG ćwiczyli w kompleksie...

28 lip.
Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama