niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Narodowe Czytanie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuliszkowie

Narodowe Czytanie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuliszkowie
 

W piątek, o godz. 17.00, w sali konferencyjnej, odbyło się Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”.

Swoje role brawurowo zaprezentowali zaproszeni goście: Aniela Dulska - Monika Tylkowska, Hesia - Elżbieta Pawlicka, Mela - Ewa Zientek, Juliasiewiczowa - Ewelina Piwońska - Kubiak, Zbyszko - Tomasz Pałasz, Hanka - Natalia Jackowiak, Lokatorka - Joanna Juszczak, Tadrachowa- Katarzyna Drewniacka. 

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania była wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze, była to już X , jubileuszowa edycja ogólnopolskiej akcji. Po drugie, odbywała się ona w nowym budynku tuliszkowskiej biblioteki, która od dłuższego czasu przyciąga uwagę swoją architekturą i aranżacją wnętrz.

reklama

W tym roku, w sali konferencyjnej, w nawiązaniu do strojów z początku XX  wieku,  można było podziwiać wystawę kapeluszy, które przyciągały wzrok bogactwem kolorów i form.

Ponadto  przygotowano wystawę poświęconą życiu i twórczości Gabrieli Zapolskiej, którą będzie można oglądać do końca września w tuliszkowskiej książnicy. Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy piątkowego czytania zostali zaproszeni do spróbowania smakołyków z wiejskiego stołu. 

Tegoroczna akcję wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie, która pomogła sfinansować to wyjątkowe przedsięwzięcie. Podczas spotkania rozdano ulotki promujące zdrowy styl życia, wolny od uzależnień oraz ulotki informujące o działalności tuliszkowskiej komisji. Ponadto każdy z uczestników i aktorów otrzymał egzemplarz „Moralności Pani Dulskiej” z okolicznościowym stemplem. 

reklama

źródło/fot.: UGiM Tuliszków

Podobne artykuły

Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym czytaniem

12 wrz.
Narodowe czytanie z podziałem na role w CKiBP...

Narodowe czytanie z podziałem na role w CKiBP Malanów

7 wrz.
Narodowe Czytanie 2021 w...

Narodowe Czytanie 2021 w Bibliotece Publicznej Gminy...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama