niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.
 

W najbliższym czasie zostanie uruchomiona kolejna już inwestycja drogowa, która zostanie zrealizowana w Powiecie Tureckim na terenie Gminy Przykona. Będzie to jedna z kluczowych inwestycji z zakresu poprawy powiatowej infrastruktury drogowej, która zmieni obraz tamtejszej drogowej rzeczywistości.

Tym razem gruntownej przebudowie poddana będzie droga powiatowa nr 4506P na odcinku Sarbice-Słomów-Smulsko (długość 815 m.). Zakres rzeczowy do wykonania obejmować będzie: roboty pomiarowe i przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, remonty cząstkowe istniejącej nawierzchni z odtworzeniem konstrukcji nawierzchni, wykonanie robót nawierzchniowych na jezdni drogi - warstwa z mieszanki bitumicznej oraz uzupełnienie kruszywem i profilowanie poboczy. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na początek listopada br.

reklama

Wartość remontu drogi  wynosi  269.043,80 zł brutto, gdzie z  budżetu Powiatu Tureckiego pochodzi ok. 170.000,00 zł, natomiast  kwotę 100.000,00 zł. zabezpieczyła właściwą uchwałą Rada Gminy Przykona.  

Wspomniana przebudowa zostanie dokonana na podstawie umowy zawartej w obecności Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego, w Starostwie Powiatowym w Turku, dnia 21.09.2021 roku przez Zarząd Dróg Powiatowych reprezentowanych przez Konrada Gromadę oraz wykonawcę inwestycji - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Koła reprezentowane przez Prezesa Pawła Andrzejczaka.

Powyższa inwestycja jest efektem prowadzonych przez Samorządu Powiatu Tureckiego działań zmierzających do zrównoważonego rozwoju naszego regionu. Przebudowa drogi przyczyni się na zwiększenie komfortu podróżowania oraz z całą pewnością poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, które należy do priorytetowych zadań dla samorządu powiatowego. Przebudowa drogi wpłynie również na jakość życia mieszkańców i poprawę walorów estetycznych miejscowości.

reklama

Mając na uwadze dobro użytkowników dróg, zwracamy  uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności na drodze podczas remontów i przepraszamy za utrudnienia w ruchu.

źródło/fot.: Starostwo Powiatowe w Turku

Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

Podobne artykuły

Podpisano umowę na

Podpisano umowę na "Przebudowę drogi w miejscowości...

13 paźd.
Rusza budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej...

Rusza budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej...

11 paźd.
Nowa droga asfaltowa w Żdżarach poprawi...

Nowa droga asfaltowa w Żdżarach poprawi bezpieczeństwo

6 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama