poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pasowanie ołówkiem a nie pasem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piekarach

Pasowanie ołówkiem a nie pasem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piekarach
 

We wtorek 5 października br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piekarach odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.

W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności Pocztu Sztandarowego uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Dyrektor Szkoły Pani Aleksandra Kotas dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami wielkiej szkolnej rodziny!

reklama

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, następnie Pani dyrektor życzyła samych szóstek wszystkim uczniom. Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler również złożył życzenia wszystkim pierwszaczkom aby w szkole czuły się dobrze i odnosiły same sukcesy. Do wszystkich życzeń dołączył się także Ksiądz Proboszcz Grzegorz Wawrzyniak udzielając Bożego Błogosławieństwa.

Na zakończenie uczniowie otrzymali od wychowawczyni Katarzyny Gil pamiątkowe dyplomy, a od Rady Rodziców mały upominek.

źródło: UG Dobra

Podobne artykuły

Jubileusz 100-lat Pani Barbary z Piekar. Kwiaty...

Jubileusz 100-lat Pani Barbary z Piekar. Kwiaty i...

21 list.
Nowy plac rekreacyjny w Piekarach

Nowy plac rekreacyjny w Piekarach

11 list.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych w

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w "Czwórce"

16-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama