sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Dzień Edukacji Narodowej w ZSR CKP w Kaczkach Średnich

Dzień Edukacji Narodowej w ZSR CKP w Kaczkach Średnich
 

Dzień Nauczyciela jest okazją do podziękowania wszystkim tym którzy tworzą i organizują edukację we wszystkich jej wymiarach. Należy pamiętać o tych którzy uczą, o tych co przygotowują warunki pracy i tych którzy wspierają szkołę w budowaniu osobowości uczniów.

Tak więc 13 października 2021 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas tego uroczystego spotkania nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wręczone zostały nagrody dyrektora szkoły. Dwoje nauczycieli otrzymało nagrody starosty, dwojgu pedagogom przyznano nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty a jedna osoba została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

reklama

W wydarzeniu poświęconym nauczycielom i innym pracownikom oświaty wzięli udział pedagodzy szkoły, pracownicy niepedagogiczni ZSR CKP, uczniowie, przedstawiciele Rady Rodziców a także zaproszeni goście reprezentujący: Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegaturę w Koninie, Powiatową Komendę Policji w Turku, Związek Sybiraków, Radę Rodziców oraz ksiądz proboszcz .

Uczniowie przygotowali dla zgromadzonych na auli szkolnej niezapomniany koncert. Koncert połączony z życzeniami, refleksjami i przemyśleniami młodzieży żyjącej w niełatwych czasach naznaczonych pandemią i trudnościami w komunikacji. Wyrażał on wdzięczność młodych ludzi z XXI którym przyszło zmagać się z nowym wymiarem edukacji i nauczania na odległość. Uczniowie podkreślili jak ważna dla nich jest bezpośrednia relacja z nauczycielami i rówieśnikami. W przepięknych utworach muzycznych dali wyraz wiary w wspólnotę którą tworzą razem ze swoimi wychowawcami i nauczycielami.

Puentą występu stała się piosenka dająca nadzieję i ogromną wiarę w to że wspólne mogą osiągnąć wszystko i sięgnąć naprawdę wysoko. Szkolni artyści w składzie ; Jakub Naparty, Weronika Rutkowska, Iga Kurasik , Marysia Konecka, Aleksandra Jesiołowska, Wiktoria Krawczyk, Julia Bartnik, Gabriela Bąk, Magdalena Cicha, Dominik Okoński, Mateusz Janicki, Dominik Kaźmierczak, Joachim Kaźmierczak, Fabian Doliński, Kamil Korycki, Natalia Pietrzak, Tobiasz Mituta uświetnili w niezwykły sposób szkolną uroczystość.

Szkolna akademia zbiegła się z wręczeniem nagród w Konkursie Wielkopolska 2021 w ramach VI Edycji projektu Patria Nostra – na film historyczny poświęcony ważnemu wydarzeniu z historii Polski. Grupa uczniów ZSR CKP w Kaczkach Średnich została laureatami tego konkursu, zdobywając pierwsze miejsce. Szkołę na gali reprezentowali uczniowie oraz opiekun projektu. Serdecznie gratulujemy. Był to niezwykły i radosny dzień dla całej społeczności Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich który potwierdził słowa Alberta Einsteina, że największym kunsztem nauczyciela jest sprawienie aby uczeń potrafił wyrazić siebie a zdobywana wiedza stała się źródłem jego radości.

reklama

źródło/fot.: ZSR CKP

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Podobne artykuły

Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

22 maj.
Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

17 maj.
Maturzyści z powiatu tureckiego zakończyli...

Maturzyści z powiatu tureckiego zakończyli naukę w...

30 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama