poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pilne!!! Pomóż Jasiowi pokonać nowotwór - operacja już 11 listopada!

Pilne!!! Pomóż Jasiowi pokonać nowotwór - operacja już 11 listopada!
 

Gorący apel mamy 7-letniego Jasia, któremu nowotwór deformuje twarz i niszczy zdrowie. Do 11 listopada trzeba uzbierać kilkanaście tysięcy złotych na operację w Niemczech. Fundacja Pomóż Walczyć o Życie prowadzi zbiórkę na stronie siepomaga.pl, natomiast w niedzielę, 7 listopada o godzinie 14.00 na Orliku we Władysławowie odbędzie się również impreza charytatywna na rzecz Jasia.

„Bieg dla Jasia” zorganizowany w formie zawodów sportowych, na dystansie 3 km, rozpocznie się o godzinie 14.30, wcześniej o 14.00 rozpoczną uczestnicy, którzy trasę pokonają marszem. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 13.00.

reklama

- Z lewej strony Jaś wygląda jak zdrowy chłopiec. Jasne włosy, szeroki uśmiech, duże niebieskie oczko. Gdy odwraca się prawą stroną, jest zawsze to samo: szepty, szmer przerażenia. Co się stało temu chłopcu? Czy ktoś pobił? Mojego synka nie zaatakował żaden człowiek, tylko nowotwór! Od narodzin Jasia walczymy o jego zdrowie, na swojej drodze ciągle napotykając coraz to nowe przeszkody...- opowiada mama Jasia i dodaje: - Gdy się urodził, cały szpital przychodził go zobaczyć. Lekarze, pielęgniarki… Deformacja na twarzy Jasia była wielkości pomarańczy. Na początku myślano, że Jaś był źle ułożony w moim brzuchu, że to minie. Tak się jednak nie stało. Dopiero po licznych badaniach okazało się, co dolega Jasiowi. U zdrowych ludzi płyn z tkanek dostaje się do układu krążenia za pomocą naczyń limfatycznych. U Jasia płyn zbiera się w jednym miejscu, wewnątrz policzka, rozsadzając go od środka. Tak powstaje nowotwór - naczyniak.

Kocham synka, dla mnie jego buzia jest najpiękniejsza na świecie. Chcę jednak, by żył normalnie…Naczyniak utrudnia mówienie, niektóre zgłoski synek wymawia niewyraźnie. Deformuje zgryz - konieczna będzie operacja rekonstrukcji żuchwy. Czasem synkowi ciężko jeść, robi to jedną stroną ust. Naczyniak utrudnia też widzenie - przez opuchliznę Jaś widzi lewym oczkiem dużo mniej niż prawym. Najgorsze jest to, że odmienny wygląd sprawia, że Jaś żyje w strachu przed ludźmi. Niektórzy są dyskretni, tylko patrzą. Inni podchodzą, zaczepiają, czasem są drwiny, wyzwiska. Jak bardzo trzeba być okrutnym, żeby śmiać się z dziecka?

W Polsce próbowano wszystkiego. Pięć razy odsysano płyn z policzka i wstrzykiwano lek, mający obkurczać naczynia krwionośne. Za każdym razem bezskutecznie – naczyniak wracał. Próba operacji prawie doprowadziła do śmierci Jasia. Leczenia synka nie chciał podjąć się już żaden polski lekarz. Kazali czekać do 18. urodzin Jasia, gdy przestanie rosnąć i dopiero wtedy usunąć zmianę. Ratunek przyszedł z Niemiec, ze szpitala specjalizującego się w leczeniu malformacji. Kilka razy do roku przyjeżdża tam dr Milton Warner – światowy specjalista w zakresie dziecięcej plastyki chirurgicznej. To on dał Jasiowi szansę na normalne życie. Synek ma za sobą 4 operacje, dzięki nim jest ogromna poprawa. Przed leczeniem policzek był wielkości piłki do tenisa!

reklama

Niestety, przypadek Jasia okazał się wyjątkowo trudny, a naczyniak zdradziecki i podstępny. Ma tendencję do tego, by się odnawiać. Synek potrzebuje kolejnej operacji, by nie doszło do kolejnego przerostu i by utrzymać efekty poprzednich operacji. Doktor chce obkurczyć naczynia krwionośne, by zmiana się zmniejszyła. Nie tracę nadziei, że synek kiedyś będzie mieć normalną twarz, bez piętna, jakie zostawił nowotwór.

Ciężko mi prosić o pomoc raz jeszcze. Wiem jednak, że los Jasia nie jest Wam obojętny. Pomogliście mu już trzykrotnie. Mam nadzieję, że i tym razem się uda… Błagam o pomoc, by nowotwór nie zabrał już nic więcej. By Jaś mógł patrzeć w lustro bez strachu i wstydu…- apeluje o pomoc mama chłopca, czasu zostało już bardzo mało, a brakująca kwota, jeśli nie zostanie uzbierana, uniemożliwi operację, a tym samym szansę na lepsze życie 7-latka. 

Strona w serwisie Siepomaga gdzie możemy przekazać datki na wsparcie Jasia:
https://www.siepomaga.pl/jas-janiak

źródło: Siepomaga

Pilne!!! Pomóż Jasiowi pokonać nowotwór - operacja już 11 listopada!

Podobne artykuły

Spontaniczna akcja charytatywna dla Jasia...

Spontaniczna akcja charytatywna dla Jasia zwieńczona...

8 list.
Potrzebna pomoc dla Andrzeja Śmieja, byłego...

Potrzebna pomoc dla Andrzeja Śmieja, byłego...

16 paźd.
 Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z...

Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z Międzylesia

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama