sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

XIII Turniej Tańca Dowolnego i Towarzyskiego w Malanowie

XIII Turniej Tańca Dowolnego i Towarzyskiego w Malanowie
 

W czwartkowe południe 25 listopada 2021 roku odbył się XIII Turniej Tańca Dowolnego i Towarzyskiego organizowany wspólnie przez Stowarzyszenia Nadzieja i Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Impreza choć cykliczna, coroczna niestety w ubiegłym roku nie mogła dojść do skutku z wiadomych, pandemicznych powodów.

Również rok bieżący i nie odpuszczający wirus pozwolił na zorganizowanie malanowskiego turnieju jedynie w kameralnym gronie. Ze względu na lockdown, zawieszone zajęcia w domach kultury i szkołach do Turnieju Tańca zgłosiły się szkoły podstawowe z Dziadowic, Miłaczewa i choć wirtualnie, ale obecni duchem przedstawicie szkoły z Malanowa. Organizatorzy jak zawsze mogli liczyć na obecność zespołów tanecznych ze szkoły w Brudzewie, które co roku uświetniają turniej tańca swoimi występami.

reklama

Organizatorki turnieju: Krystyna Sobczak – prezes Stowarzyszenia Nadzieja i Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie serdecznie podziękowały dzieciom i ich opiekunkom za przybycie, pięknie wykonane układy taneczne oraz za determinację w realizowaniu swoich pasji mimo panujących obostrzeń i ograniczonej możliwości spotykania się na treningach.

Po prezentacjach konkursowych swój układ taneczny zaprezentowała Karolina Secler – Szczepaniak – instruktorka ze szkoły tańca Sierakowski Dance.

Jury w składzie: Ireneusz Augustyniak – wójt Gminy Malanów, Karol Płóciennik – przewodniczący Rady Gminy Malanów, Marzanna Szczap – skarbnik Gminy Malanów, Katarzyna Gorgolewska – Erkiet – kierownik Centrum Usług Wspólnych, Karolina Secler – Szczepaniak - przewodnicząca jury, podjęło decyzję i ogłosiło wyniki, które przedstawiają się następująco:

1 miejsce – Perełki (SP Brudzew)
2 miejsce – Iskierki (SP Brudzew)

reklama

1 miejsce – Disco Max (SP Malanów)
2 miejsce – grupa taneczna (SP Dziadowice)

Wyróżnienie – grupa taneczna (SP Miłaczew)
Wyróżnienie – Julia Karbowa, Julian Sawikowski (SP Brudzew).

Uczestnicy turnieju tańca zostali przygotowani przez instruktorki: Romualdę Kabot i Elżbietę Grązik obie panie z Brudzewa, Ewę Stelmaszak – Malanów, Elżbietę Młotkiewicz – Miłaczew, Zofię Kryszczyńską – Dziadowice.

-Wszystkim uczestnikom i ich opiekunkom serdecznie dziękujemy za udziału w turnieju, doceniamy ich pracę i wysiłek, podziwiamy pięknie wykonane układy taneczne i zapraszamy na kolejną edycję turnieju, mając nadzieję, że zastanie nas ona w „normalniejszej” rzeczywistości. - podsumowali turniej organizatorzy.

źródło/fot.: UG Brudzew / ArNo

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4

Podobne artykuły

Sexy dance czy dancehall? Zacznij wiosnę z nową...

Sexy dance czy dancehall? Zacznij wiosnę z nową...

28 mrz.
Malanów. Stowarzyszenie

Malanów. Stowarzyszenie "Nadzieja" z planami na nowy...

16 mrz.
Piękno wsi Czachulec Stary w obrazach dzieci i...

Piękno wsi Czachulec Stary w obrazach dzieci i...

15-09-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama