środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

"Language Abenteuer" po raz piąty w ZSR w Kaczkach Średnich

 

Language Abenteuer in Kaczki Średnie, czyli językowa przygoda, to powiatowy konkurs języków obcych, który zadebiutował 8 listopada 2017r. w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Konkurs na przestrzeni pięciu lat przybierał różne formy realizacji, za każdym jednak razem ukierunkowywał się na zwiększenie efektywności i atrakcyjności procesu nauczania języków obcych, przy jednoczesnym podnoszeniu świadomości językowej wśród jej uczestników.

Tegoroczna, piąta już edycja, znalazła swój finał w listopadzie i nawet pogoda – iście angielska – poświadczała, że Zespół Szkół Rolniczych zaproponował swym gościom żywą lekcję języków obcych. Do udziału w językowej przygodzie zaproszenie przyjęły placówki z całego regionu: Szkoła Podstawowa im. płk. pil .S. J. Skarżyńskiego w Skarżynie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kłódnej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzymiszewie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Turkowicach, Zespół Szkół w Przykonie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej, Szkoła Podstawowa w Pęczniewie z filią w Brzegu,Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie, Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie, Szkoła Podstawowa w Koźminie, Szkoła Podstawowa w Galewie z filią w Chrząblicach, Szkoła Podstawowa nr 1
im. Henryka Sienkiewicza w Turku.

reklama

Konkursowe spotkanie w ZSR poprzedził udostępniony na 7 dni wirtualny spacer, podczas którego uczestnicy podnosili swoje kompetencje językowe. Ukryte z pomieszczeniach Zespołu Szkół Rolniczych interaktywne ćwiczenia sprzyjały opanowywaniu niemieckiej i angielskiej leksyki w różnych jej odmianach oraz kształtowaniu.

Kulminacyjnym momentem Language Abenteuer in Kaczki Średnie były podzielone na pięć jubileuszowych stacji, multisensoryczne zadania językowe. Oprócz znajomości języka angielskiego i języka niemieckiego przygotowane ćwiczenia testowały umiejętności takie jak: organizacja pracy, współpraca pod presją czasu oraz spostrzegawczość.

Pomiędzy kolejnymi zadaniami przygotowano dla uczestników przerywniki w postaci zwiedzania szkoły, escaperoom’u i ekspresowej lekcji kulturowej. Zadaniem dwóch ostatnich elementów było wyposażenie uczestników w interkulturalne narzędzia, umożliwiające im samodzielną pracę nad językiem również po zakończeniu edukacji szkolnej.

Po podsumowaniu wyników zmagań językowychi podliczeniu punktów, na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie, w złotym składzie: Aleksandra Gogol, Julia Koperska, Amelia Tomczyk z opiekunem p. Anetą Sową. Drugie miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dobrej, w srebrnym składzie: Zofia Gierłowska, Natalia Dzikowska, Błażej Wypiór z opiekunem p. Barbarą Oleksy. Na trzecim miejscu stanął team ze Szkoły Podstawowejim. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie, w brązowym składzie: Anna Bałdyka, Karolina Filipowicz, Natalia Pietrzak z opiekunem p. Jolantą Łożyńską.

reklama

Dodatkowo, jak na jubileuszową edycję przystało, wyłoniono Mistrza Powiatowego Konkursu Językowego. Bezkonkurencyjny w tym zakresie okazał się Kacper Karbowy ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie.

Na zakończenie zwycięzcom nagrody, ufundowane przez Powiat Turecki oraz Flokk sp. z o.o. rozdał obecny na językowym przedsięwzięciu wicedyrektor Dariusz Jasak. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy i upominek.

Organizacja przedsięwzięcia Language Abenteuer in Kaczki Średnie nie byłaby możliwa bez olbrzymiego zaangażowania uczniów ZSR CKP: Julii Bartnik 3 TR, Kamili Kamińskiej 3 TR, Pauliny Burdelak 3TSpŻ, Huberta Zięby 3TSpE, Justyny Urbaniak 3 TSpE, Klaudii Nowakowskiej 4TSp – odpowiedzialnych za przeprowadzenie zmagań językowych na poszczególnych stacjach, Martyny Mazurek 4 TSp i Wiktorii Brzezieckiej 4 TSp – czuwających w Escape Room’e, Zofii Juszczak 3 TBŻ, Michała Charuby 3 TMRE, Marcina Chojnackiego 4 TSp - zapewniających zwiedzanie ZSR oraz Julii Szelągowskiej 4 TOR, która zadbała o profesjonalne uwiecznienie zmagań językowych na fotografii.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

22 maj.
Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

17 maj.
Maturzyści z powiatu tureckiego zakończyli...

Maturzyści z powiatu tureckiego zakończyli naukę w...

30 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama