sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Żłobek w Kawęczynie. "Dziecko" wójta Nowaka ma już roczek

Żłobek w Kawęczynie.
fot.: UG Kawęczyn 

Flagowa inwestycja gminy Kawęczyn, szumnie zapowiadana w kilku kampaniach wyborczych, oczko w głowie włodarza gminy, ma już roczek. Ukończenie dwunastu miesięcy, jak to zwykle bywa, ufetowano hucznymi obchodami. Byli goście, występy i tort.

Statystyki wyraźnie pokazywały, że rodzice z terenu gminy, posiadający dziecko w wieku żłobkowym, widzieli pilną potrzebę utworzenia tego typu ośrodka. Jak podkreślał Jan Nowak, wszystkie zakładane plany udało się zrealizować. Wójt podziękował wszystkim za dotychczasowe działania i dodał, że trwają przygotowania do nowego roku.

reklama

Przypomnijmy, na budowę żłobka gmina Kawęczyn pozyskała 1 736 870,76 zł z Wielkopolskiego Programu Regionalnego oraz 875 000 zł w ramach projektu „Maluch+”. Placówka zapewnia opiekę nad 35 maluchami do lat 3. Żłobek o powierzchni ok 650 m2 ma dwie nowoczesne sale zabaw, łazienki, sypialnię, wózkarnię, przestronny hol, pomieszczenie socjalne dla kadry, pokój pielęgniarki oraz kuchnię ze zmywalnią. W budynku nie ma schodów, korytarze są jasne, a dzięki wielu przeszkleniom, do środka wpada sporo naturalnego światła. Warunki panujące wewnątrz są domowe, a pomieszczenia ciepłe, komfortowe i przytulne. Maluchy uczestniczą w ciekawych zajęciach edukacyjno – wychowawczo – rozwojowych, dostosowanych do ich wieku. Obiektem sprawnie zarządza dyrektor Katarzyna Paruszewska.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

z wczoraj
Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

z wczoraj
Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

28 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama