niedziela 21 lipca 2024

Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

reklama

Liceum utrzymało srebrna tarczę, technikum zyskało brązową, czyli ranking Perspektyw 2022

Liceum utrzymało srebrna tarczę, technikum zyskało brązową, czyli ranking Perspektyw 2022
 

Jak co roku w styczniu, miesięcznik „Perspektywy” ogłosił wyniki ogólnopolskiego rankingu liceów i techników. Jak podkreśla prezes wydawnictwa, Waldemar Siwiński, ta profesjonalnie uporządkowana informacja, ma za zadanie przede wszystkim pomóc uczniom klas ósmych szkół podstawowych w wyborze dalszej drogi edukacji.

To był szczególny rok. Uczniowie szkół średnich niemal w całości spędzili go na edukacji zdalnej. - Zdecydowana większość szkół w Polsce nie była przygotowana na tak dużą i przeprowadzoną w bardzo krótkim okresie zmianę. Nauczyciele i uczniowie zrealizowali przyśpieszony kurs kształcenia zdalnego, co w dłuższej perspektywie może przynieść polskiej szkole korzyści. To, co przez wiele lat wydawało się być niemożliwe, stało się faktem w kilka miesięcy – podkreśla prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej, przewodnicząca Kapituły Rankingu.

reklama

W tegorocznym rankingu, I Liceum Ogólnokształcące w Turku uplasowało się na 373 miejscu, to jest niemal 100 pozycji wyżej niż w 2021 roku. Tym samym utrzymało srebrną tarczę. W rankingu województw turkowski „ogólniak” zajął 29 pozycję na 98 miejsc. - To dla nas niesłychany powód do dumypodkreśla Danuta Szczepanik, dyrektor liceum. - Tak dobry wynik świadczy o jakości pracy i nauczycieli i uczniów. Jakoś ten trudny czas pandemii przetrwaliśmy. Działania i procedery, które wdrożyliśmy, przełożyły się choćby na bardzo dobry wynik egzaminów maturalnych.

Zaskakuje i cieszy obecność drugiej szkoły średniej z terenu naszego powiatu. W ogólnopolskim rankingu techników, Zespół Szkół Technicznych w Turku uplasował się bowiem na 400 pozycji, zyskując tym samym brązowa tarczę. W regionalnym rankingu techników z terenu Wielkopolski, turkowska szkoła zajęła 30 miejsce na 109 możliwych. Przypomnijmy, w ubiegłym roku było to 66 miejsce, więc przeskok jest olbrzymi. - To dla nas wielki sukces podkreśla Wioletta Adamiak, dyrektor ZST w Turku. - I myślę, że będzie coraz lepiej. Wniosek jest taki, że nauczanie zdalne przynosi efekty. Wyniki matur i egzaminów zawodowych są u nas bardzo dobre. Nastawiamy się też na coraz większy udział uczniów naszej szkoły w olimpiadach tematycznych.

W rankingu nie znalazła się trzecia szkoła średnia z terenu naszego powiatu – Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Ranking szkół miesięcznika "Perspektywy" opiera się na ocenie takich kryteriów, jak sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matur zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników pojawia się również czynnik zdawalności egzaminów zawodowych.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Ruszyły matury. Egzamin w powiecie tureckim...

Ruszyły matury. Egzamin w powiecie tureckim zdaje 508 uczniów

7 maj.
Trud, zaangażowanie i pasja. Przykona liderem...

Trud, zaangażowanie i pasja. Przykona liderem gmin w powiecie tureckim

1 lt.
Gazela Biznesu z Przykony. Ambro Ekspress...

Gazela Biznesu z Przykony. Ambro Ekspress wyróżnione w ogólnopolskim...

18 st.
Ranking pisma

Ranking pisma "Wspólnota". Gmina Malanów liderem w wydatkach...

26-10-2023
Gminy z powiatu tureckiego na szarym końcu...

Gminy z powiatu tureckiego na szarym końcu rankingu dopłat do...

06-07-2023
Jak w Gotham City... Turek, Dobra i Tuliszków...

Jak w Gotham City... Turek, Dobra i Tuliszków najniebezpieczniejszymi...

16-02-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama