niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Liceum utrzymało srebrna tarczę, technikum zyskało brązową, czyli ranking Perspektyw 2022

Liceum utrzymało srebrna tarczę, technikum zyskało brązową, czyli ranking Perspektyw 2022
 

Jak co roku w styczniu, miesięcznik „Perspektywy” ogłosił wyniki ogólnopolskiego rankingu liceów i techników. Jak podkreśla prezes wydawnictwa, Waldemar Siwiński, ta profesjonalnie uporządkowana informacja, ma za zadanie przede wszystkim pomóc uczniom klas ósmych szkół podstawowych w wyborze dalszej drogi edukacji.

To był szczególny rok. Uczniowie szkół średnich niemal w całości spędzili go na edukacji zdalnej. - Zdecydowana większość szkół w Polsce nie była przygotowana na tak dużą i przeprowadzoną w bardzo krótkim okresie zmianę. Nauczyciele i uczniowie zrealizowali przyśpieszony kurs kształcenia zdalnego, co w dłuższej perspektywie może przynieść polskiej szkole korzyści. To, co przez wiele lat wydawało się być niemożliwe, stało się faktem w kilka miesięcy – podkreśla prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej, przewodnicząca Kapituły Rankingu.

reklama

W tegorocznym rankingu, I Liceum Ogólnokształcące w Turku uplasowało się na 373 miejscu, to jest niemal 100 pozycji wyżej niż w 2021 roku. Tym samym utrzymało srebrną tarczę. W rankingu województw turkowski „ogólniak” zajął 29 pozycję na 98 miejsc. - To dla nas niesłychany powód do dumypodkreśla Danuta Szczepanik, dyrektor liceum. - Tak dobry wynik świadczy o jakości pracy i nauczycieli i uczniów. Jakoś ten trudny czas pandemii przetrwaliśmy. Działania i procedery, które wdrożyliśmy, przełożyły się choćby na bardzo dobry wynik egzaminów maturalnych.

Zaskakuje i cieszy obecność drugiej szkoły średniej z terenu naszego powiatu. W ogólnopolskim rankingu techników, Zespół Szkół Technicznych w Turku uplasował się bowiem na 400 pozycji, zyskując tym samym brązowa tarczę. W regionalnym rankingu techników z terenu Wielkopolski, turkowska szkoła zajęła 30 miejsce na 109 możliwych. Przypomnijmy, w ubiegłym roku było to 66 miejsce, więc przeskok jest olbrzymi. - To dla nas wielki sukces podkreśla Wioletta Adamiak, dyrektor ZST w Turku. - I myślę, że będzie coraz lepiej. Wniosek jest taki, że nauczanie zdalne przynosi efekty. Wyniki matur i egzaminów zawodowych są u nas bardzo dobre. Nastawiamy się też na coraz większy udział uczniów naszej szkoły w olimpiadach tematycznych.

W rankingu nie znalazła się trzecia szkoła średnia z terenu naszego powiatu – Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Ranking szkół miesięcznika "Perspektywy" opiera się na ocenie takich kryteriów, jak sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matur zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników pojawia się również czynnik zdawalności egzaminów zawodowych.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Przykona najzamożniejszą gminą w powiecie tureckim

Przykona najzamożniejszą gminą w powiecie tureckim

11 sierp.
W powiecie ze sobą walczyli, w Koninie innych...

W powiecie ze sobą walczyli, w Koninie innych...

19 maj.
Ruszyły matury. Ponad sześciuset abiturientów...

Ruszyły matury. Ponad sześciuset abiturientów zdaje...

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama