piątek 21 stycznia 2022

Agnieszki, Jarosława, Nory

0°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Pomoc dla mieszkańca gminy Kawęczyn. Guz wątroby odbiera Jarkowi życie!

Pomoc dla mieszkańca gminy Kawęczyn. Guz wątroby odbiera Jarkowi życie!
 

- Mój brat ma dopiero 31 lat. Powinien, jak każdy młody człowiek, układać sobie życie, snuć plany i marzenia. W końcu tyle jeszcze przed nim! Niestety, los przygotował dla niego inny plan… - napisała Ewelina Zawada, która dla ratowania zdrowia i życia brata założyła zbiórkę na portalu siepomaga.pl.

Jarosław Kołodziejczak ma 31 lat. Mieszka w Głuchowie w gminie Kawęczyn. Życie go nie rozpieszczało. - Wszystko zaczęło się od zapalenia wątroby. Lekarze zdiagnozowali zapalenie typu B i C. Już ta wiadomość wypełniła nas strachem – opowiada Ewelina. - Mimo poważnego stanu i poznanej diagnozy, nie zlecono prawidłowego leczenia. Stan brata się pogarszał… Skutki niepoprawnej terapii okazały się tragiczne. Wątroba Jarka została zaatakowana przez nowotwór. Rak znajduje się przy żyle wtórnej i drogach żółciowych. Mężczyzna przeszedł już operację, ma wstawione dwie protezy do przewodów żółciowych. I na tym kończą się możliwości leczenia w Polsce…

reklama

Mimo dramatycznych rokowań Ewelina postanowiła się nie poddawać. - Pojawiła się nadzieja! Szansa czeka na brata w Niemczech w klinice w Magdeburgu. Tam istnieje możliwość przeprowadzenia operacji usunięcia guza w całości. Koszty z tym związane będą jednak ogromne. Siostra czeka na dokładne informacje - kosztorys leczenia. Ponieważ liczy się każdy dzień, postanowiła założyć zbiórkę pieniędzy na leczenia Jarka. Akcja rozpoczęła się 14 stycznia, pieniędzy przybywa, a to daje nadzieję na operację w Niemczech.

Pieniądze na leczenia zbierane są też na fejsbookowej grupie „Licytacje dla Jarosława Kołodziejczyka”. Grupa, założona przez Kacpra Drzewieckiego, ruszyła w piątkowy wieczór, a przedmiotów i usług, które można wylicytować przybywa niemal „w oczach”. To wszystko daje nadzieję. - Nie poddajemy się – zapewnia Ewelina. Mocno trzymamy kciuki.

Link do zbiórki na portalu siepomaga.pl
https://www.siepomaga.pl/jarek-kolodziejczak

Link do grupy "Licytacje dla Jarosława Kołdziejczaka"
https://www.facebook.com/groups/2075823559247055/

Turniej Piłkarski dla Jarosława
https://www.turek.net.pl/kalendarium-imprez/32219-charytatywny-turniej-pilki-noznej-dla-jaroslawa-kolodziejczaka

Anna Wiśniewska-Kocik

Pomoc dla mieszkańca gminy Kawęczyn. Guz wątroby odbiera Jarkowi życie!

Podobne artykuły

Przynieś fanty do MDK w Turku. 30 finał WOŚP...

Przynieś fanty do MDK w Turku. 30 finał WOŚP już 30...

5 st.
Podsumowano akcję

Podsumowano akcję "Paczuszka dla maluszka" w Szkole...

4 st.
Misie i lalki dla potrzebujących dzieci zalały...

Misie i lalki dla potrzebujących dzieci zalały MOPS

13-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama