Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Rząd wspiera edukację ekologiczną w szkołach średnich

Rząd wspiera edukację ekologiczną w szkołach średnich - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Laptopy, stojaki elektryczne, tablety, monitory interaktywne i walizki z odczynnikami do badania jakości wód, znalazły się na liście sprzętów niezbędnych do przeprowadzania zajęć związanych z edukacją ekologiczną w szkołach ponadpodstawowych w powiecie tureckim. Dwie edycje programu, z których skorzystały wszystkie trzy placówki z naszego terenu, podsumowano na konferencji prasowej, zorganizowanej w I Liceum Ogólnokształcącym.

Znajdujemy się dziś w I LO w Turku, żeby pokazać edukacyjne wsparcie rządu dla trzech szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat turecki – mówił Dariusz Kałużny, otwierając poniedziałkową konferencję. Starosta Turecki wraz z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ryszardem Bartosikiem, wizytowali szkoły ponadpodstawowe, które po raz kolejny otrzymały z budżetu państwa dofinansowanie na doposażenie sal biologicznych (liceum, ZST), oraz pracowni urządzeń i systemów energii odnawialnej (ZSR CKP w Kaczkach Średnich). Łączna wartość obu edycji projektów, realizowanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, wyniosła ponad ćwierć miliona zł.

reklama

W powiecie tureckim dbamy o oświatę, te pracownie i projekt to tylko część zadań realizowanych w ostatnim czasie. Jesteśmy w kolejnej szkole powiatowej, w której realizowany jest projekt Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, wszystkie trzy szkoły powiatowe zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, tak bardzo potrzebny uczniom i nauczycielom – mówił Ryszard Bartosik, podkreślając, że to nie koniec inwestycji w oświatę powiatu tureckiego. Zakończyło się bowiem postępowanie przetargowe na budowę sali sportowej przy liceum, a, w ramach Polskiego Ładu, powiat turecki wnioskuje o dofinansowanie na przebudowę stadionu w ZSR w Kaczkach Średnich. Realizowany jest także program Laboratoria Przyszłości.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku4
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku5
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku6

Podobne artykuły

Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści...

Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści z...

3 paźd.
Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

30 wrz.
Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama