Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wichury i burze znów zaatakują powiat turecki. Powieje nawet do 115 km/h!

Wichury i burze znów zaatakują powiat turecki. Powieje nawet do 115 km/h!
 

Kolejne ważne ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu. Podobnie jak w czwartek, także dziś w nocy i jutro, nad całym krajem spodziewany jest bardzo silny porywisty wiatr oraz burze. Lokalnie może powiać nawet do ponad 110 km/h, a to za sprawą nadchodzącego niżu Eunice.

W czwartek 17 lutego w Polsce pojawiły się burze i bardzo silny wiatr, który miejscami przerodził się w trąby powietrzne. Największe zniszczenia wskutek gwałtownej nawałnicy miały miejsce w województwie wielkopolskim, w tym w naszym powiecie. To jednak nie koniec pogodowego armagedonu. Już dziś w nocy na terenie całego kraju spodziewane jest przejście orkanu Eunice. Najintensywniej powieje w północno-zachodniej części kraju. Powiat turecki, według wydanych ostrzeżeń, znalazł się na granicy alertów II i III stopnia.

reklama

IMGW wydało dla powiatu tureckiego ostrzeżenia meteorologiczne obowiązujące od dziś tj. 18 lutego od godziny 18.00 do soboty 19 lutego do godziny 19.00:
-silny wiatr
-stopień: 2
-prawdopodobieństwo 90%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 115 km/h, z zachodu.
Uwagi: Ostrzeżenie może być aktualizowane.

Radzimy zabezpieczyć na balkonach, tarasach i w ogrodach wszystko, co może zostać porwane i stwarzać potencjalne zagrożenie. Meteorolodzy przewidują iż trudne warunki pogodowe mogą przedłużyć się na kolejne godziny.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Wichury i burze znów zaatakują powiat turecki. Powieje nawet do 115 km/h!

Podobne artykuły

Wysoka temperatura i burze z gradem....

Wysoka temperatura i burze z gradem. Ostrzeżenie I...

23 lip.
Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie...

Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie upalnie i...

1 lip.
Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama