poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Bartosik "czyni dobro". Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg dla powiatu tureckiego

Bartosik
 

Ponad 16 i pół miliona z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi do gmin powiatu tureckiego. – Nie bacząc na lokalne utarczki, spory polityczne, idziemy do przodu, my czynimy dobro – wyznał na poniedziałkowej konferencji prasowej wiceminister Ryszard Bartosik.

Prawie 4,8 miliona złotych uzyskał samorząd Miasta Turku na budowę dróg gminnych na Osiedlu Leśna. 900 tysięcy udało się pozyskać na budowę drogi 6KDD na Osiedlu Wyzwolenia. Trzeci projekt – budowa ul. Chełmońskiego, z wnioskowaną kwota dofinansowania ponad 2,6 miliona, zajmuje 26 pozycję na liście rezerwowej. Bartosik nie krył uznania dla radnych PiS w mieście. – Burmistrz raczej zajmuje się różnymi działaniami na sesji, ale radni PiS starają się aby środki były przyznane – mówił. – Obawiamy się jednie, żeby samorząd potrafił te środki dobrze wykorzystać, aby nie powtórzyć sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy to miasto zwróciło przyznaną na budowę dróg dotację. To są sytuacje niedopuszczalne.

reklama

Niemal 2,8 miliona złotych przyznano gminie Władysławów na rozbudowę dróg wewnętrznych – ulic Zygmuntowskiej i Orlej. Docelowo maja być to drogi gminne. Prawie 800 tysięcy dofinansowania udało się uzyskać gminie na budowę drogi w miejscowości Olesin.

Gmina Przykona uzyskała dofinansowanie na trzy projekty: ponad 1,3 miliona na drogę Psary-Przykona, prawie 600 tysięcy na rozbudowę drogi gminnej w Bądkowie Drugim, ponad 470 tysięcy z przeznaczeniem na budowę drogi w Laskach.

Malanów otrzymał dwa dofinansowania – milion na ul. Stawiszyńską i 800 tysięcy na ul. Różaną wraz z odwodnieniem. Samorząd Miasta i Gminy Dobra może pochwalić się ponad półtoramilionowym dofinansowaniem, które przeznaczone zostanie na remont drogi gminnej Dobra-Linne-Ostrówek.

Ponad 820 tysięcy dofinansowania uzyskała gmina Tuliszków na budowę drogi gminnej wraz z przebudową skrzyżowania z drogą powiatową oraz budową oświetlenia ulicznego w ramach zadania – budowa łącznika między DK 72 a droga powiatową Tuliszków-Wróblina.

reklama

Powiat turecki uzyskał dwa, stosunkowo niewielkie dofinansowania – prawie 250 tysięcy na przebudowę drogi, a dokładnie II etap budowy chodnika w Długiej Wsi i ponad 520 tysięcy na przebudowę ulic Uniejowskiej i Dobrskiej w Turku.

Nie wszystkim było dane ucieszyć się z wyników dofinansowań. Gmina wiejska Turek, z projektem budowy dróg osiedlowych w Słodkowie Kolonii i Obrzębinie, znalazła się dopiero na 10 pozycji listy rezerwowej.

Anna Wiśniewska-Kocik

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Bartosik czyni dobro. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg dla powiatu tureckiego

Podobne artykuły

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

30 wrz.
Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

27 wrz.
List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama