Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Turek. Młodzież z Ukrainy będzie uczyć się w technikum w Kaczkach Średnich

Gmina Turek. Młodzież z Ukrainy będzie uczyć się w technikum w Kaczkach Średnich
 

Dzieci i młodzież przybyła z Ukrainy, musi kontynuować naukę. Uczniowie, którzy powinni uczęszczać do szkół ponadpodstawowych, zostaną skierowani do specjalnego oddziału przygotowawczego, który powstanie w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Działając w porozumieniu z dyrektorami wszystkich szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest powiat turecki, starosta Dariusz Kałużny podjął decyzję o utworzeniu dla młodzieży specjalnego oddziału przygotowawczego. – W tej chwili to są pojedyncze przypadki, 2-3 osoby – mówi Joanna Kliś-Dzieciątkowska, Inspektor ds. oświaty Starostwa Powiatowego w Turku. – Z czasem na pewno będzie ich więcej. Dziś właśnie ma się odbyć spotkanie w tej sprawie, w którym weźmie też udział jedna z potencjalnych uczennic.

reklama

Wybór jednostki w Kaczkach jest podyktowany kilkoma czynnikami, przede wszystkim odpowiednimi warunkami lokalowymi, pozwalającymi zarówno na utworzenie nowego oddziału, jak i zapewnienie bazy noclegowo-żywieniowej (internat i stołówka). Kadrę nauczycielską, w tym osoby legitymujące się znajomością języka ukraińskiego, jak i pomoc psychologów i pedagogów mają zapewniać wszystkie szkoły.

Kiedy ruszy odział? Na razie nie wiadomo. – Na pewno nie chcielibyśmy dołączać uczniów do istniejących klas – mówi Kliś-Dzieciątkowska. – Odział przygotowawczy może liczyć do 15 osób, w tej chwili jest ich za mało. Naprawdę trudno mi powiedzieć jak to rozwiążemy i kiedy taki oddział mógłby ruszyć.

Osoby zainteresowane kształceniem w szkole ponadpodstawowej i ich opiekunów zapraszamy do kontaktu z Naczelnikiem Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Turku, Sławomirem Kosobudzkim, adres Starostwo Powiatowe w Turku, ul. Kaliska 59, 62 – 700 Turek, nr telefonu 63 222 32 58 lub z Inspektor ds. oświaty Jolantą Kliś-Dzieciątkowską, nr telefonu 63 222 32 59.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści...

Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści z...

3 paźd.
Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.
Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów...

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów z ZSR...

26 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama