wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Kulinarne Święto i Wystawa Rolno-Ogrodnicza. Majówka Powiatu Tureckiego już za nami

Kulinarne Święto i Wystawa Rolno-Ogrodnicza. Majówka Powiatu Tureckiego już za nami
 

Majówka Powiatu Tureckiego ponownie przyciągnęła tłumy mieszkańców oraz gości spoza regionu. Wśród wystawców nie zabrakło znanych od lat w regionie pszczelarzy, rolników, przedsiębiorców, producentów roślin i żywności. Każdy, i duży, i mały znalazł coś dla siebie, a uśmiechy które rozjaśniały zrelaksowane oblicza gości mogły świadczyć tylko o jednym – majówka była naprawdę udana.

W tegorocznej edycji, jak co roku, swoje umiejętności kulinarne zaprezentowali lokalni VIP-owie. Starosta Turecki Jan Smak oraz kandydat na Europosła Ryszard Czarnecki zaserwowali Chłopski garnek z pieczarkami, a Wójt Gminy Turek Karol Mikołajczyk i Dyrektor ZSR CKP Kaczki Śr. Elżbieta Karwacka przygotowali Krem z Brokułów. Po degustacji komisja konkursowa, opierając się na aplauzie publiczności, przyznała obu zespołom pierwsze miejsce ex aequo.

reklama

VI Kulinaria Powiatu Tureckiego

Podczas VI Kulinariów Powiatu Tureckiego najlepszymi daniami okazały się te przygotowane przez reprezentację Gminy Władysławów - Wyszyńskie Kasztelanki, które zdobyły pierwsze miejsce za pierś z gęsi w sosie żurawinowym i młodą kapustą oraz rosół z gęsi z przecieranymi kluskami. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Gminy Turek "Żuki dla przyszłości" z królikiem z puree ziemniaczano-chrzanowym i buraczkami, a trzecie miejsce przypadło KGW w Miłaczewie za ziemniaki faszerowane z boczkiem i grzybami. "Żuki dla przyszłości" zdobyły również nagrodę za najlepszą słodkość – szarlotkę zaklętą w kuli. Wyróżnienia otrzymały KGW Strachocicie, KGW w Przykonie oraz KGW w Będziechowie.

Konkurs na najpiękniejsze EKO STOISKO Koła Gospodyń Wiejskich przyciągnął wiele kreatywnych prezentacji. Komisja konkursowa, doceniając oryginalność i nowatorstwo uczestników, przyznała ex aequo pierwsze miejsca dla wielu Kół Gospodyń Wiejskich z różnych gmin powiatu.

Imprezie towarzyszyło stoisko profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Turku. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć wyposażenie funkcjonariuszy oraz pojazdy służbowe. Dla najmłodszych przygotowano odblaski, a starszym mieszkańcom rozdawano kamizelki odblaskowe, promując bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dodatkowo, chętni mogli oznakować swoje jednoślady w ramach e-usługi Wiberoo. Stoisko promowało również zawód policjanta, udzielając odpowiedzi na pytania dotyczące wstąpienia do służby.

Majówka Powiatu Tureckiego to nie tylko święto kulinariów, ale również okazja do spotkań, wymiany doświadczeń i promowania lokalnej kultury i tradycji. Wydarzenie okazało się sukcesem, co potwierdza duża liczba uczestników oraz różnorodność atrakcji, które przyciągnęły zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców powiatu.

źródło: fot. Starostwo Powiatowe w Turku / ZSR CKP Kaczki Średnie

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Podobne artykuły
Warsztaty z mistrzem świata w cukiernictwie w...

Warsztaty z mistrzem świata w cukiernictwie w ZSR CKP

19 czerw.
Majówka z Nepomucenem w Żukach już w...

Majówka z Nepomucenem w Żukach już w sobotę! Bedą warsztaty,...

23 maj.
Gotowanie, smakowanie i ogrodowe zakupy!...

Gotowanie, smakowanie i ogrodowe zakupy! Majówka w Kaczkach już w...

13 maj.
Ruszyły matury. Egzamin w powiecie tureckim...

Ruszyły matury. Egzamin w powiecie tureckim zdaje 508 uczniów

7 maj.
Wiwat Trzeci Maj, wiwat Konstytucja!...

Wiwat Trzeci Maj, wiwat Konstytucja! Miejsko-Powiatowe uroczystości...

3 maj.
Czas na książkę: Thich Nhat Hanh -

Czas na książkę: Thich Nhat Hanh - "Jesteś tutaj - odkryj magię...

1 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama