poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pracowity dzień sędzi Anny Marii Wesołowskiej w gminie Tuliszków

Pracowity dzień sędzi Anny Marii Wesołowskiej w gminie Tuliszków - fot.: ZSP w Grzymiszewie
fot.: ZSP w Grzymiszewie 

- Nastolatki bardzo często nie zdają sobie po prostu sprawy z tego, że popełniają przestępstwo, dlatego tak ważna jest znajomość prawa – podkreślała, podczas spotkania z tuliszkowską młodzieżą, najsłynniejsza sędzia w Polsce, Anna Maria Wesołowska. Trzy spotkania z gwiazdą paradokumentalnych seriali telewizyjnych, odbyły się we wtorek, 15 marca, z inicjatywy burmistrza Krzysztofa Romana i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych .

Jako pierwsi w zajęciach z Wesołowską uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie, potem przyszła pora na dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych 1863 r. w Tuliszkowie. Bardzo pracowita Sędzia znalazła tez czas na pogadankę z przedszkolakami z przedszkola im. Kubusia Puchatka oraz wieczorne, otwarte spotkanie z dorosłymi w sali OSP.

reklama

Anna Maria Wesołowska poruszyła wiele istotnych tematów związanych z zapobieganiem rozwoju przestępczości wśród dzieci i młodzieży. Zwróciła też uwagę na to, jak ważna jest znajomość prawa. Opisała czyny, które najbardziej bulwersują i wzmagają poczucie zagrożenia wśród młodych ludzi. Przedstawiła sytuacje, w których nastolatki popełniają przestępstwa lub czyny niedozwolone, często nie zdając sobie z tego sprawy. Na koniec uświadomiła dorosłym, że to od nich zależy, czy młodych na ławie oskarżonych będzie przybywać, czy ubywać.

Anna Maria Wesołowska jest sędzią Sądu Okręgowego w stanie spoczynku. W paradokumentalnym serialu grała rolę siebie samej, występowała również w programie „Wesołowska i mediatorzy”. Obecnie działa na rzecz budowania bezpiecznej szkoły poprzez edukację prawną dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Jest niewątpliwie najpopularniejszą i najbardziej rozpoznawalną sędziną w Polsce.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5

Podobne artykuły

Historyczne rozmowy. Śladami lokalnych...

Historyczne rozmowy. Śladami lokalnych bohaterów w...

21 paźd.
Z wizytą na dalekiej północy i w krainie...

Z wizytą na dalekiej północy i w krainie...

14 maj.
Biblioteka Miejska w Turku zaprasza w rejs po...

Biblioteka Miejska w Turku zaprasza w rejs po Morzu...

7 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama