piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Pielgrzymka maturzystów z Kaczek Średnich do klasztoru na Jasnej Górze

Pielgrzymka maturzystów z Kaczek Średnich do klasztoru na Jasnej Górze
 

Żeby zdać egzamin dojrzałości, młodzi ludzie chwytają się rozmaitych sposobów. Obok systematycznej nauki i regularnych powtórek, w harmonogram przygotowań już od wielu lat wpisuje się również pielgrzymka maturzystów do klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie.

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” i odbyła się we wtorek, 29 marca. Wzięli w niej udział także uczniowie ostatnich klas z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

reklama

Program wyjazdu obejmował adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, Drogę Krzyżową i Eucharystię z aktem zawierzenia swojej przyszłości Matce Bożej. Konferencję, rozważania oraz homilię głosił o. Maciej Ziębiec ze zgromadzenia Redemptorystów. Zakonnik w bardzo przystępny dla młodzieży sposób mówił o miłości Boga do człowieka, przebaczeniu i miłosierdziu, co jest, szczególnie w ostatnim czasie, bardzo istotne. Swoim świadectwem nawrócenia i spotkania się z bezinteresowną miłością Boga podzieliły się trzy młode dziewczyny. Ich intymne wyznania wzbudziły podziw i refleksję wśród zgromadzonych. Eucharystii przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

Młodzież powierzyła swoją przyszłość,egzamin maturalny i całe swoje życie wstawienniczej opiece Królowej Polski. Opiekunami pielgrzymki byli Elżbieta Krawczyk, Ewa Pietrzak oraz ks. Paweł Zalewski.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4

Podobne artykuły

Z Wyszyny do Wiednia. Niecodzienna pielgrzymka...

Z Wyszyny do Wiednia. Niecodzienna pielgrzymka na...

23 sierp.
Pielgrzymi z Turku i całej Polski podążają na...

Pielgrzymi z Turku i całej Polski podążają na...

3 sierp.
Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

17 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama