sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Parafianie z Kaczek podzielili się dobrem i sercem

Parafianie z Kaczek podzielili się dobrem i sercem - fot.: Parafia NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich
fot.: Parafia NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich 

Dzielić się dobrem to wspaniały pomysł na każdy dzień. Ale ostatnimi czasy okazji ku temu mamy znacznie więcej. Parafianie z Kaczek Średnich, wraz z działającym tam oddziałem Caritas, postanowili podzielić się po prostu dobrym jedzeniem z obchodzącymi swoje wielkanocne święta uchodźcami wojennymi z Ukrainy.

Po ubiegłotygodniowej Wielkanocy w porządku katolickim, czas na święta w wersji prawosławnej. Dziś przypada też Dzień Dobra - święto patronalne Caritas, największej organizacji charytatywnej w Polsce, która skupia wokół swoich inicjatyw pomocowych aż kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy. Łącząc te dwie inicjatywy, gościnne gospodynie z Kaczek, postanowiły wspólnie przygotować tradycyjne wielkanocne potrawy, które następnie porozwożono do kilkunastu rodzin Ukraińców, tymczasowo zamieszkujących na terenie parafii.

reklama

Ksiądz proboszcz Paweł Zalewski, wójt Karol Mikołajczyk oraz Prezeska Parafialnego Zespołu Caritas, Anna Majewska, razem z przygotowanymi potrawami zawieźli też życzenia od wszystkich parafian, aby mimo trudnej sytuacji radośnie przeżywali oni Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

W ramach wspólnych zajęć kulinarnych, powstała też imponująca liczba maślanych serduszek, którymi zostaną obdarowani wierni odwiedzający dziś kościół. Ten symboliczny gest to odpowiedź na tegoroczne hasło Caritasu – „Dzielimy się sercem”.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Parafia NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich2
fot.: Parafia NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich3
fot.: Parafia NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich4
fot.: Parafia NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich5

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

29 sierp.
Gmina Turek. Nowe dyrektorki w szkołach w...

Gmina Turek. Nowe dyrektorki w szkołach w Chlebowie,...

10 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama