wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Historia w Wielkim Formacie - czyli IPN w Kaczkach Średnich

Historia w Wielkim Formacie - czyli IPN w Kaczkach Średnich - fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich 

Na korytarzach szkolnych Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich pojawiły się historyczne zdjęcia w dużych formatach. Wystawa to efekt współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w projekcie "Historia w Wielkim Formacie".

Projekt zakłada stworzenie kolekcji posterów z obrazami o tematyce historycznej oraz fotografiami archiwalnymi, związanymi z najnowszą historią Polski. Wydrukowane w rozmiarach od 1,5 do 2 metrów fotografie, poddawane są procesowi cyfrowej koloryzacji, zatem najważniejsze postacie, symbole i wydarzenia historii Polski XX wieku, przemawiają do nas w nowy, ekspresyjny sposób, nie pozostawiając nikogo obojętnym.

reklama

Razem z wydrukowanymi na trwałych materiałach posterami, szkoła otrzymała gry edukacyjne, płyty video, puzzle, zestawy zeszytów historycznych oraz wpinki z historycznymi emblematami. Dzięki współpracy z IPN lekcje historii w Kaczkach Średnich mają nowy wymiar i trwają także podczas przerw.

Pierwsza edycja projektu jest poświęcona siłom zbrojnym II Rzeczpospolitej. Koordynatorem projektu ze strony ZSR CKP w Kaczkach Średnich jest Dariusz Jasak, który zapowiada nowe odsłony nabierającej rozpędu współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich2
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich3
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich4

Podobne artykuły

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów...

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów z ZSR...

26 wrz.
Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie...

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali....

7 wrz.
W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem....

W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem. W...

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama