środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Laptopy ułatwią naukę zdalną. Drewtur ufundował sprzęt komputerowy dla Ukraińców

Laptopy ułatwią naukę zdalną. Drewtur ufundował sprzęt komputerowy dla Ukraińców - fot.: TIG
fot.: TIG 

Nie wszystkie dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy, przebywające na terenie powiatu tureckiego, uczęszczają do polskich placówek. Część z nich uczy się zdalnie w swoich dawnych szkołach. Na pewno pomoże im w tym nowy sprzęt komputerowy, ufundowany przez firmę Drewtur Sp. z o.o.

Prezes Tureckiej Izby Gospodarczej, Damian Brzóska przekazał 8 laptopów wyposażonych w ukraińskie oprogramowanie, umożliwiające dzieciom swobodna komunikację z szkołami, w których zdalnie, kontynuują swoją edukację. Sprzęt trafił do dzieci mieszkających w strażnicy OSP Turek i na terenie gmin Kawęczyn, Brudzew, Przykona i Turek. W spotkaniach wzięli udział również przedstawiciele powiatu tureckiego z wicestarostą Władysławem Karskim na czele.

reklama

A już w piątek kolejna pomoc trafi do 8-osobowej rodziny mieszkającej w Turku. Dzięki uprzejmości Pani Katarzynie Hoffman-Durczyńskiej oraz firm Sun Garden Sp. z o.o. sp.k i Flokk Sp. z o.o., zostaną przekazane im krzesała, materace i lodówka.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: TIG2
fot.: TIG3
fot.: TIG4

Podobne artykuły

Z Dunajowiec do Turku. Wizyta gości z...

Z Dunajowiec do Turku. Wizyta gości z partnerskiego...

18 paźd.
Wywołali niejeden uśmiech. Dzień Dziecka w...

Wywołali niejeden uśmiech. Dzień Dziecka w strażnicy...

2 czerw.
Pomoc powiatu tureckiego dla żołnierzy Sił...

Pomoc powiatu tureckiego dla żołnierzy Sił Zbrojnych...

1 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama