Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Ruszyły matury. Ponad sześciuset abiturientów zdaje egzamin dojrzałości w powiecie tureckim

Ruszyły matury. Ponad sześciuset abiturientów zdaje egzamin dojrzałości w powiecie tureckim
 

Ponad sześciuset abiturientów trzech szkół średnich z terenu powiatu tureckiego rozpoczęło swoje maturalne zmagania. Przed nimi dwa i pół tygodnia egzaminów. Za nimi egzamin z języka polskiego, który napisali już dziś, 4 maja.

W piątek uroczyście zakończyli edukację w szkołach średnich. Potem chwila wytchnienia – majówka była wyjątkowo piękna. Chyba każdy choć przez chwilę skorzystał z pięknego wiosennego słońca i budzącej nadzieję świeżutkiej zieleni. I oto nadszedł 4 maja – pierwszy dzień egzaminów maturalnych.

reklama

Na egzaminie z języka polskiego trudno ponoć nie było. Ci, którzy wymyślali tegoroczne tematy matury, brali pod uwagę półtoraroczną naukę zdalną. – Nastoje były rzeczywiście raczej pozytywne – mówi Elżbieta Karwacka, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. – A jaki będzie finał – zobaczymy.

Największa liczba abiturientów przystąpiła do matury w I Liceum Ogólnokształcącym – 254 młodych ludzi. W Zespole Szkół Technicznych maturę pisze 225 absolwentów. W Kaczkach jest 123 tegorocznych maturzystów, ale maturę zdaje dodatkowo 45, które poprawiają swoje wyniki z lat ubiegłych.

Już za chwilę kolejne egzaminy – w czwartek z matematyki, w piątek z języka angielskiego. Maturalny maraton potrwa dwa i pół tygodnia. Wyniki egzaminu dojrzałości poznamy 5 lipca.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści...

Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści z...

3 paźd.
Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów...

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów z ZSR...

26 wrz.
Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie...

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali....

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama