Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ostrzeżenie I stopnia dla powiatu tureckiego. Możliwe burze z gradem i porywisty wiatr.

Ostrzeżenie I stopnia dla powiatu tureckiego. Możliwe burze z gradem i porywisty wiatr.
 

Ostrzeżenie!!! Nad Turek i powiat turecki nadciągają burze z gradem. Według komunikatu IMGW, dziś w godzinach popołudniowych nasz powiat obejmie przechodzący przez południową Polskę front atmosferyczny.

Burze, grad i silny wiatr są spodziewane po południu i w nocy w południowej części kraju. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców 5 województw przed prawdopodobnym załamaniem pogody. "Jeśli możesz, zostań w domu" - brzmi fragment alertu rozsyłanego poprzez SMS do mieszkańców m.in. naszego powiatu. Insytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej także ostrzega o nieprzyjaznych warunkach meteo. "Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Ważność ostrzeżenia od godz. 15:00 dnia 05.05.2022 do godz. 23:00 dnia 05.05.2022" - czytamy w wydanym ostrzeżeniu.

reklama

Według trzystopniowej skali zagrożeń metrologicznych IMGW, pierwszy ogłoszony stopień: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Aktualną sytuację pogodową nad miastem i powiatem znajdziecie zawsze w naszym serwisie pogodowym: https://www.turek.net.pl/pogoda. A tak wygląda aktualna mapa burz w Polsce środkowej:

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Ostrzeżenie I stopnia dla powiatu tureckiego. Możliwe burze z gradem i porywisty wiatr.

Podobne artykuły

Wysoka temperatura i burze z gradem....

Wysoka temperatura i burze z gradem. Ostrzeżenie I...

23 lip.
Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie...

Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie upalnie i...

1 lip.
Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama