niedziela 26 czerwca 2022

Jana, Pauliny, Rudolfiny

29°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Koto-strofy inspirują. Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek we Władysławowie

Koto-strofy inspirują. Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek we Władysławowie - fot.: Biblioteka Publiczna Gminy Władysławów
fot.: Biblioteka Publiczna Gminy Władysławów 

Kapsel i Zakrętka, dwa czarno-białe mazurskie dachowce stały się bohaterami niejednej koto-strofy z fascynujących opowieści Agnieszki Frączek. Spotkanie pisarki i ilustratorki z przedszkolakami z oddziału przedszkolnego działającego w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie, odbyło się w Bibliotece Publicznej Gminy Władysławów we wtorek, 17 maja.

Agnieszka Frączek to pisarka, tłumaczka oraz autorka popularnych książek dla dzieci, która popularyzuje w nich wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie). Najmłodsi mogli również dowiedzieć się, jak powstają ilustracje do książek.

reklama

Podczas spotkania z najmłodszymi mieszkańcami gminy Władysławów, opowiadała o procesie powstawania książek i historiach, które stały się inspiracją do pisania. Z pasją i wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i chętnie odpowiadała na pytania. Dzieciom szczególnie spodobała się historia o tym, jak pewnego dnia do domu pani Agnieszki zawitały dwa czarno-białe dachowce mazurskie: Kapsel i Zakrętka. Małe koty potrafią niezwykle urozmaicić życie właściciela, psotami i figlami doprowadzając do licznych koto-strof w mieszkaniu.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Piąta edycja Powiatowego Konkursu  Wiedzy o...

Piąta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu...

20 czerw.
Łutówki, kosztele i lukasówka. Tradycyjny Sad...

Łutówki, kosztele i lukasówka. Tradycyjny Sad...

28 maj.
Władysławów. Mural ze szkoły znalazł się w...

Władysławów. Mural ze szkoły znalazł się w...

9 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama