sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Łutówki, kosztele i lukasówka. Tradycyjny Sad powstaje przy szkolnym boisku we Władysławowie

Łutówki, kosztele i lukasówka. Tradycyjny Sad powstaje przy szkolnym boisku we Władysławowie - fot.: Szkoła Podstawowa we Władysławowie
fot.: Szkoła Podstawowa we Władysławowie 

Trzy wisienki łutówki, jedna wiśnia hortensja, dwie jabłonie kosztele, jabłoń oliwka czerwona oraz gruszka lukasówka rosną już w mini sadzie przy Szkole Podstawowej we Władysławowie. To część ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny Sad”, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

Szkoła z Władysławowa ubiegała się o dofinansowanie do powstania mini sadu na terenie przylegającym do szkolnego boiska. Dzięki pracy członków koła ekologicznego „Ekoświadomi” udało się. Grupa poradziła sobie znakomicie i, w nagrodę za wypełnienie wszystkich zadań etapu pierwszego, otrzymała grant w wysokości 250zł na sadzonki drzew starych odmian, kończąc rywalizację na 47 miejscu w kraju.

reklama

W ramach projektu zespół przygotował: własne logo, kronikę zakładania mini sadu, projekt mini sadu, kosztorys i prezentację multimedialną. W szkole odbyły się lekcje „Kuszenie starym jabłkiem”, przeprowadzono też wywiad z lokalnym sadownikiem. Powstają plakaty i ulotki, promujące projekt. Promocja przedsięwzięcia odbędzie się również na Pikniku Rodzinnym. Na powstanie sadu zgodę wyraziły zarówno wójt gminy Elżbieta Klanowska, jak i dyrektor szkoły.

Udział w projekcie zapewnił dużo radości, pomógł zdobyć nowe doświadczenia oraz zintegrować grupę. Posadzenie drzew to jednak nie wszystko. Teraz trzeba się o nie zatroszczyć, aby zaowocowały. Być może w przyszłości, ktoś przerywając grę w piłkę i kosztując jabłko z mini sadu, wspomni tych, którzy te drzewka zasadzili.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Szkoła Podstawowa we Władysławowie2
fot.: Szkoła Podstawowa we Władysławowie3
fot.: Szkoła Podstawowa we Władysławowie4
fot.: Szkoła Podstawowa we Władysławowie5

Podobne artykuły

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

25 wrz.
Nie ma drugiej takiej osoby w gminie...

Nie ma drugiej takiej osoby w gminie Władysławów....

23 wrz.
 Niezwykły koncert

Niezwykły koncert "Z Konopnicką w tle". Już w...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama