środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Rząd otwiera worek z kasą. 100 milionów na inwestycje z drugiej edycji Polskiego Ładu

Rząd otwiera worek z kasą. 100 milionów na inwestycje z drugiej edycji Polskiego Ładu
 

Niemal 100 milionów złotych na inwestycje dla wszystkich gmin powiatu tureckiego ogłosił na poniedziałkowej konferencji prasowej Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ryszard Bartosik. Pieniądze pochodzą z drugiej edycji programu rządowego Polski Ład.

Wśród zadań, które mają być zrealizowane z przyznanych środków, Bartosik wymienił między innymi: modernizację stadionu lekkoatletycznego w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich (wartość dofinansowania to ponad 4,6 mln złotych), budowę budynku administracyjno – biurowego na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Starostwa Powiatowego w Turku (ponad, 7,8 mln złotych), budowę infrastruktury sportowej przy szkołach w Słodkowie i Chlebowie (1,7 mln złotych), rozbudowę budynku OSP w Tuliszkowie z przeznaczeniem na Centrum Kultury (2 mln złotych), przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Brudzewie (8,5 mln złotych), czy rewitalizację przestrzeni publicznej obszaru od ul. Legionów Polskich do ul. Armii Krajowej, tzn. deptak 650-lecia (6,3 mln złotych).

reklama

Niemal każda gmina dostanie też dotację na budowę, przebudowę, przebudowę dróg i kanalizacji. – To bardzo dobra wiadomość i dla mieszkańców i dla samorządowców – podkreślał obecny na konferencji starosta Dariusz Kałużny.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Już po remoncie. Delegacja samorządowców...

Już po remoncie. Delegacja samorządowców powiatowych...

21 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama