środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Truskawki, wata cukrowa i czary-mary! Dzień Dziecka w szkole w Piekarach

Truskawki, wata cukrowa i czary-mary! Dzień Dziecka w szkole w Piekarach - fot.: ZSP w Piekarach
fot.: ZSP w Piekarach 

Do takiej szkoły każde dziecko chciałoby chodzić i to nawet w wakacje! Warsztaty kulinarne z truskawkami w roli głównej, pokaz iluzjonisty i wata cukrowa dla wszystkich – takie atrakcje czekały na uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piekarach z okazji Dnia Dziecka.

Truskawkowe guacamole z czerwoną cebulką, kolendrą i nachosami oraz truskawki zapiekane z owsianą kruszonką, podane z bitą śmietaną z mascarpone! Takie pyszności czekały na wszystkich młodych uczestników warsztatów kulinarnych z finalistą programu MasterChef, Adamem Kozaneckim. Charyzmatyczny kucharz przyjechał do Piekar na zaproszenie Stowarzyszenia Rodziców na rzecz rozwoju ZSP w Piekarach "Szkoła z przyszłością”, w ramach projektu „Żyj zdrowo – gotowanie od najmłodszych – wszystko zaczyna się od brzuszka”, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

reklama

Słodkie upominki dla wszystkich dzieci mieli też pozostali goście szkoły w Piekarach – burmistrz Tadeusz Gebler oraz wiceburmistrz, a zarazem przewodniczący Rady Rodziców, Przemysław Tomczak.

Z okazji Dnia Dziecka w szkole odbył się również niesamowity pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Marcina Bieńki, który został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez najmłodszych. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz do roku!

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: ZSP w Piekarach2
fot.: ZSP w Piekarach3
fot.: ZSP w Piekarach4
fot.: ZSP w Piekarach5
fot.: ZSP w Piekarach6
fot.: ZSP w Piekarach7
fot.: ZSP w Piekarach8
fot.: ZSP w Piekarach9

Podobne artykuły

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

1 grudz.
Najważniejsza była dobra zabawa. Dzieciaki...

Najważniejsza była dobra zabawa. Dzieciaki zagrały o...

15 list.
Nowe szaty remizy w Miłkowicach! Strażackie...

Nowe szaty remizy w Miłkowicach! Strażackie święto w...

24 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama