Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Montaże ruszą w drugiej połowie czerwca. Kolektory słoneczne w gminach Brudzew i Kawęczyn

Montaże ruszą w drugiej połowie czerwca. Kolektory słoneczne w gminach Brudzew i Kawęczyn - fot.: UG Brudzew
fot.: UG Brudzew 

W drugiej połowie czerwca mają ruszyć pierwsze montaże kolektorów słonecznych. W gminie Brudzew będzie ich niemal 100, 112 w gminie Kawęczyn. To efekt projektu „Wykorzystanie energii odnawialnej w gminach Brudzew i Kawęczyn poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych”.

Umowy na realizacje zadania podpisali wójtowie gmin i przedstawiciel firmy Domotermika Krzysztof Majewski. Zadanie realizowane jest w ramach projektu dofinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3. Energia, Działanie 3.1 „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych”, Poddziałanie 3.1.1 „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii”. Koszt całkowity projektu wynosi 2 536 500,00 złotych netto.

reklama

W Gminie Brudzew (Lider Projektu) powstanie 99 instalacji, w Gminie Kawęczyn (Partner Projektu) zaplanowano 112 instalacji. Wykonawca przystąpił do realizacji umowy. Od 13 czerwca rozpoczęły się wizje w terenie. Planowany termin rozpoczęcia montażu pierwszych instalacji to druga połowa czerwca 2022.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

25 wrz.
 Niezwykły koncert

Niezwykły koncert "Z Konopnicką w tle". Już w...

19 wrz.
Kawęczyn. W Chocimiu drogi wybudowane i po...

Kawęczyn. W Chocimiu drogi wybudowane i po remoncie

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama