niedziela 26 czerwca 2022

Jana, Pauliny, Rudolfiny

29°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Siedemnaście złotych medali i jedne diamenty. Tuliszkowskie pary świętowały swoje jubileusze

Siedemnaście złotych medali i jedne diamenty. Tuliszkowskie pary świętowały swoje jubileusze - fot.: UGiM Tuliszków
fot.: UGiM Tuliszków 

Pięćdziesiąta, a nawet sześćdziesiąta rocznica ślubu to powód do dumy. Pół wieku lub więcej, spędzone wspólnie z drugą osobą, to okazja do odznaczeń, życzeń i medali od Prezydenta RP. Również pretekst do momentu zadumy i wspomnień. Właśnie w takiej atmosferze przebiegały Złote i Diamentowe Gody par z gminy Tuliszków.

Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego świętowało 18 par. Państwo Wiesława i Stanisław Soszyńscy w 2021 roku obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego. Pozostałe pary świętowały spędzone wspólnie półwiecze. Wyróżnieni medalami i listami gratulacyjnymi zostali: Krystyna i Czesław Biniek, Jadwiga i Andrzej Grześkiewicz, Krystyna i Józefa Jabłońscy, Wiesława i Jerzy Kruccy, Halina i Henryk Kubkowie, Marianna i Stanisław Michalakowie, Zofia i Jerzy Moksikowie, Barbara i Henryk Paterkiewiczowie, Zofia i Stanisław Patrzykątowie, Marianna i Henryk Pawlakowie, Krystyna i Piotr Pawłowscy, Czesława i Jerzy Pudliszewscy, Maria i Lesław Siepkowie, Janina i Jan Szczapowie, Maria i Sławomir Szewczykowie, Zofia i Zbigniew Trzepiórowie oraz Sławomira i Stanisław Wardeńscy.

reklama

Małżonkowie, którzy zawierali związki małżeńskie w 1971 roku, z dumą przyjmowali gratulacje i życzenia od burmistrza Krzysztofa Romana oraz Magdaleny Zielińskiej - zastępcy kierownika USC w Tuliszkowie. Uroczystości uświetniły występy uroczych mażoretek, młodzieży szlifującej swoje talenty w miejscowym ośrodku kultury, zespół Jesień i Kapela Kasztelańska.

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27...

Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27 małżeństw z...

20 czerw.
Władysławów. 27 par z terenu gminy świętowało...

Władysławów. 27 par z terenu gminy świętowało swoje...

18 czerw.
Tuliszków. Z okazji Dnia Matki, burmistrz...

Tuliszków. Z okazji Dnia Matki, burmistrz wręczał...

27 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama