Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Siedemnaście złotych medali i jedne diamenty. Tuliszkowskie pary świętowały swoje jubileusze

Siedemnaście złotych medali i jedne diamenty. Tuliszkowskie pary świętowały swoje jubileusze - fot.: UGiM Tuliszków
fot.: UGiM Tuliszków 

Pięćdziesiąta, a nawet sześćdziesiąta rocznica ślubu to powód do dumy. Pół wieku lub więcej, spędzone wspólnie z drugą osobą, to okazja do odznaczeń, życzeń i medali od Prezydenta RP. Również pretekst do momentu zadumy i wspomnień. Właśnie w takiej atmosferze przebiegały Złote i Diamentowe Gody par z gminy Tuliszków.

Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego świętowało 18 par. Państwo Wiesława i Stanisław Soszyńscy w 2021 roku obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego. Pozostałe pary świętowały spędzone wspólnie półwiecze. Wyróżnieni medalami i listami gratulacyjnymi zostali: Krystyna i Czesław Biniek, Jadwiga i Andrzej Grześkiewicz, Krystyna i Józefa Jabłońscy, Wiesława i Jerzy Kruccy, Halina i Henryk Kubkowie, Marianna i Stanisław Michalakowie, Zofia i Jerzy Moksikowie, Barbara i Henryk Paterkiewiczowie, Zofia i Stanisław Patrzykątowie, Marianna i Henryk Pawlakowie, Krystyna i Piotr Pawłowscy, Czesława i Jerzy Pudliszewscy, Maria i Lesław Siepkowie, Janina i Jan Szczapowie, Maria i Sławomir Szewczykowie, Zofia i Zbigniew Trzepiórowie oraz Sławomira i Stanisław Wardeńscy.

reklama

Małżonkowie, którzy zawierali związki małżeńskie w 1971 roku, z dumą przyjmowali gratulacje i życzenia od burmistrza Krzysztofa Romana oraz Magdaleny Zielińskiej - zastępcy kierownika USC w Tuliszkowie. Uroczystości uświetniły występy uroczych mażoretek, młodzieży szlifującej swoje talenty w miejscowym ośrodku kultury, zespół Jesień i Kapela Kasztelańska.

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UGiM Tuliszków2
fot.: UGiM Tuliszków3
fot.: UGiM Tuliszków4
fot.: UGiM Tuliszków5

Podobne artykuły

W Tuliszkowie mają

W Tuliszkowie mają "Szatnie na medal"

23 wrz.
Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców....

Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców. Narodowy...

20 wrz.
Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS...

Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS Judo...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama