środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Będzie muzycznie i strażacko. Ostatni weekend czerwca przed nami!

Będzie muzycznie i strażacko. Ostatni weekend czerwca przed nami!
 

Koncerty, zawody sportowo-strażackie, I Powiatowy Zlot Aut Strażackich a nawet stand-up i rajd rowerowy. Ostatni czerwcowy weekend zapowiada się naprawdę interesująco. Zamiast więc siedzieć w domu, rusz się!

Piątek na koncercie muzyki Gary’ego Moora i stand-upie w Przystani

To już 10 lat jak Gary’ego Moora nie ma z nami, ale pozostała jego fantastyczna muzyka! Właśnie po to by uczcić jego pamięć, o godz. 18.00, w parku przy Miejskim Domu Kultury w Turku, odbędzie się plenerowy koncert finansowany ze środków STOART Związku Artystów Wykonawców. Koordynatorką projektu jest Sylwia Przybylska. Still got the blues for you! Wstęp wolny!

reklama

O godz. 19.00 na scenie kameralnej Stowarzyszenia Przystań wystąpią stand-uperzy: Szymon Baraniecki, Przemek Grajny i Piotr Przytuła. Organizatorzy zapewniają wyśmienitą zabawę i cięte riposty.

Strażacka sobota dla dużych i małych

W sobotni poranek, już o 9.00, na placu obok Zespołu Szkół w Przykonie rozpoczną się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zwodnicy będą zmagać się w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Ogłoszenie wyników zawodów przewidziano na godz. 14.30.

O godz. 16.00 na placu pod remizą OSP w Międzylesiu, rozpocznie się I Powiatowy Zlot Aut Strażackich. W programie imprezy: piknik strażacki z losami, prezentacja sprzętu gaśniczego, malowanie twarzy, bańki mydlane, gry i zabawy, dmuchany zamek, coś na ząb i wieczorna zabawa z DJ Areną.

Niedziela na rowerze i koncercie

W samo południe z Gadowskich Holendrów wystartuje pierwszy z sześciu organizowanych przez Gminę i Miasto Tuliszków rajd rowerowy. Podziwiając uroki gminy Tuliszków jego uczestnicy dotrzą do Ogorzelczyna, gdzie będzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Rajd ten będzie połączony z tradycją Świętojańską, stąd hasło "Świętojański rowerowy zawrót głowy".
Zapisy prowadzi Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie. Wpisowe wynosi 10 zł od osoby. Za udział w każdym rajdzie, uczestnik otrzymuje jedną pieczątkę. Cztery pieczątki upoważniają do brania udziału w losowaniu o nagrodę główną, jaką jest rower!

reklama

O godz. 14.00 na rynku we Władysławowie odbędzie się XXI Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych OSP. Na początku zaplanowano paradę marszową. Wszystkie orkiestry wykonają wspólnie utwór „Orkiestry Dęte” a potem nastąpią prezentacje poszczególnych zespołów.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

26 sierp.
Z Głuchowa do Cejle. Młodzi zawodnicy OSP na...

Z Głuchowa do Cejle. Młodzi zawodnicy OSP na...

18 lip.
Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny...

Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny pościg za BMW

5 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama