poniedziałek 17 czerwca 2024

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Kawęczyn. Kolejne absolutorium dla Jana Nowaka

Kawęczyn. Kolejne absolutorium dla Jana Nowaka - fot.: UG Kawęczyn
fot.: UG Kawęczyn 

Jednogłośnego wotum zaufania i absolutorium udzielili swojemu wójtowi radni gminy Kawęczyn. Jan Nowak, który kieruje gminą od ponad trzydziestu lat, cieszy się niesłabnącym zaufaniem lokalnej społeczności.

Głosowanie nad udzieleniem absolutorium poprzedziło, wzorem innych samorządów, zaprezentowanie raportu o stanie gminy Kawęczyn. Na szczególną uwagą zasługuje budowa i promocja oferty inwestycyjnej gminy. Od czerwca 2021 Kawęczyn bierze udział w projekcie "Standardy obsługi inwestora w jednostkach samorządu terytorialnego Województwa Wielkopolskiego", który poprzez szkolenia i warsztaty ma wypracować narzędzia wyróżniające gminę spośród innych okolicznych samorządów, a w efekcie zachęcić przedsiębiorców do lokowania swoich biznesów na jej terenie. Wszystko to sprawia, że liczba podmiotów gospodarczych zarejestrowanych na terenie gminy wciąż rośnie i w tej chwili sięga już niemal 300. Gmina Kawęczyn pozyskała znaczącego inwestora z branży logistyczno–transportowej, który jest podmiotem rozpoznawalnym na szczeblu krajowym. O skali działalności świadczą: tabor, liczący sobie około 150 pojazdów, 10 hektarów terenów zabudowanych strefami magazynowo-logistycznymi i kilkuset pracowników. W styczniu 2022 gmina zakończyła proces Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru inwestycyjnego w Marianowie Kolonii. Jednym słowem, poczynione założenia przekładają się na realne działania.

reklama

Radni jednomyślnie przegłosowali udzielenie wójtowi Janowi Nowakowi najpierw wotum zaufania, potem absolutorium za 2021 rok. Wójt, niczym troskliwy gospodarz, nie krył swoich obaw dotyczących trudnych zimowych miesięcy. Kwestia zakupu opału nie tylko do szkół i innych instytucji gminnych, ale również osób prywatnych, które już pytają o dopłaty, to ogromny problem każdego samorządu.

Radni gminni przegłosowali też udzielenie wsparcia na budowę linii kolejowej Konin-Turek. Dofinansowanie z budżetu gminy Kawęczyn na wynieść milion złotych.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Nagrody dla absolwentów szkół średnich z...

Nagrody dla absolwentów szkół średnich z terenu Gminy Kawęczyn

4 maj.
Wybory samorządowe 2024, czyli rewolucja w...

Wybory samorządowe 2024, czyli rewolucja w gminie Kawęczyn

8 kw.
Konsultacje społeczne w Turku. Głosy...

Konsultacje społeczne w Turku. Głosy podzielone w sprawie budowy linii...

14 mrz.
Wideo: Trwają konsultacje społeczne w sprawie...

Wideo: Trwają konsultacje społeczne w sprawie Kolei do Turku. Oglądaj...

13 mrz.
Boją się o swoje domy i bezpieczeństwo....

Boją się o swoje domy i bezpieczeństwo. Mieszkańcy gminy Tuliszków...

13 mrz.
Wideo: Konsultacje w sprawie Kolei do Turku....

Wideo: Konsultacje w sprawie Kolei do Turku. Oglądaj on-line z Tuliszkowa

12 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama