piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy w OSP Chrząblice

Nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy w OSP Chrząblice - fot.: st. kpt. Jacek Erkiert
fot.: st. kpt. Jacek Erkiert 

Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN GBA R-t 4/16 zaparkował w garażu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrząblicach. W sobotę, 9 lipca odbyło się uroczyste przekazanie wozu.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez kpt. Błażeja Walkowskiego, zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Robertowi Natunewiczowi oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Przybyłych na uroczystość gości przywitał Prezes Jednostki OSP Chrząblice druh Piotr Maciaszek. Wśród zaproszonych pojawili się też Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł na Sejm RP, Ryszard Bartosik, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Robert Popkowski, wicestarosta turecki, Władysław Karski, wójt gminy Brudzew - Cezary Krasowski, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Turku – bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz, radni powiatowi i gminni oraz druhowie z jednostek OSP z terenu gminy Brudzew.

reklama

Poświęcenia nowego pojazdu dokonał ksiądz Jacek Buda Proboszcz parafii Galew. W swoich wystąpieniach zaproszeni na uroczystość goście podziękowali druhom za codzienną, wytrwałą służbę na rzecz lokalnej społeczności, życząc jednocześnie wszelkiej pomyślności w realizacji dalszych planów i zamierzeń.

Nowy wóz strażacki z pewnością przyczyni się do zwiększenia potencjału ratowniczego oraz bezpieczeństwa strażaków i mieszkańców powiatu tureckiego.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy w OSP Chrząblice - fot.: st. kpt. Jacek Erkiert

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

27 wrz.
List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.
Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama