poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Choć nie w parku, to udany! Wyjątkowy koncert odbył się w Tuliszkowie

Choć nie w parku, to udany! Wyjątkowy koncert odbył się w Tuliszkowie - fot.: MGOK w Tuliszkowie
fot.: MGOK w Tuliszkowie 

Choć tegoroczny lipiec płata nam pogodowe figle i koncert ostatecznie trzeba było przenieść z parku do sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie, wydarzenie muzyczne inaugurujące ALEfestiwALE Letniej Filharmonii, było wyjątkowo udane. Z całą pewnością jest to zasługa trojga niezwykłych solistów oraz dobrze znanego publiczności repertuaru.

Anna Michalak, Klaudiusz Kapłon i Tomasz Raczkiewicz, soliści scen poznańskich, zabrali wszystkich, którzy przybyli na niedzielny koncert, w muzyczną podróż do Sopotu i Opola – dwóch stolic polskiej piosenki okresu PRL-u. Śpiewając największe przeboje Czesława Niemena, Ireny Santor, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego i Maryli Rodowicz, mogli liczyć na odzew zgromadzonej na widowni publiczności.

reklama

Z powodu niepewnej aury koncert trzeba było przenieść z parku do sali, ale nie zaszkodziło to festiwalowej atmosferze, w której upłynęło dobre kilkadziesiąt minut wspólnej zabawy. Wśród publiczności nie zabrakło stałych bywalców, byli też tacy, którzy na letnim koncercie pojawili się pierwszy raz.

O wspaniałej atmosferze, panującej na koncercie może świadczyć fakt, że gdy jedna z obecnych par małżeńskich, ogłosiła swój jubileusz, śpiewacy zadedykowali im jeden z utworów, a potem, razem z publicznością, wykonali też tradycyjne „Sto lat” oraz „Gorzko, gorzko”.

Takie historie wydarzają się tylko w Tuliszkowie, podczas koncertów Letniej Filharmonii Parkowej. Kolejny już 14 sierpnia. "Z nutką humoru" zaśpiewają Agnieszka Wawrzyniak, Bartosz Kuczyk i Wiesław Paprzycki.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: MGOK w Tuliszkowie2
fot.: MGOK w Tuliszkowie3
fot.: MGOK w Tuliszkowie4
fot.: MGOK w Tuliszkowie5
fot.: MGOK w Tuliszkowie6
fot.: MGOK w Tuliszkowie7

Podobne artykuły

Letnia Filharmonia Parkowa w Tuliszkowie....

Letnia Filharmonia Parkowa w Tuliszkowie. Plenerowy...

16 sierp.
Tego jeszcze nie było! Imprezowy armagedon...

Tego jeszcze nie było! Imprezowy armagedon nadciąga!!!

12 sierp.
Koncert z nutką humoru. Letnia Filharmonia...

Koncert z nutką humoru. Letnia Filharmonia Parkowa w...

11 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama