niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Lampy w Skarbkach, woda na Orlej. Gmina Władysławów inwestuje w infrastrukturę

Lampy w Skarbkach, woda na Orlej. Gmina Władysławów inwestuje w infrastrukturę - fot.: UG Władysławów
fot.: UG Władysławów 

Kolejne inwestycje realizowane są w gminie Władysławów. W miejscowości Skarbki zamontowano właśnie latarnie uliczne, w poniedziałek podpisano też umowę na budowę sieci wodociągowej na ul. Orlą we Władysławowie.

Oświetlenie uliczne odgrywa niebagatelną rolę w zapewnieniu większego bezpieczeństwa mieszkańców. Na razie jest jeszcze widno przez kilkanaście godzin na dobę, ale już za kilka miesięcy sytuacja ulegnie radykalnej zmianie. We wtorek 12 lipca, dokonano odbioru końcowego inwestycji pod nazwą ,,Budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Skarbki, posesja numer 30A, 31”. Prace polegały na ułożeniu w ziemi kabla niskiego napięcia oraz montażu latarni wraz z oprawami oświetleniowymi. Wykonawcą była firma Usługi Elektryczne Piotr Rakociński z siedzibą w miejscowości Żdżenice. Koszt latarni ulicznych wyniósł 33.763,36 złotych i w całości został sfinansowano ze środków budżetu gminy.

reklama

W poniedziałek, 11 lipca, wójt Elżbieta Klanowska, reprezentująca Gminę Władysławów i Agnieszka Skotarek, reprezentująca Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. z siedzibą w Turku podpisały umowę na budowę wodociągu na ul. Orlej we Władysławowie. Nowo budowana sieć wodociągowa powstanie z rur PE/PVC o średnicy 40-160 cm, na długości 1280,3 m. Zostaną również zamontowane hydranty DN80 oraz zasuwy umożliwiające odcięcie dopływu wody. Prace mają być ukończone do 15 listopada 2022 roku. Realizacja tej inwestycji usprawni sieć wodociągową, poprawiając jakość dostarczanej wody i niezawodność w jej dostawie.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Władysławów2
fot.: UG Władysławów3

Podobne artykuły

Bezpieczniej w miejscowości Skarbki

Bezpieczniej w miejscowości Skarbki

11-12-2020
Koło Gospodyń Wiejskich w Skarbkach ma już 50 lat!

Koło Gospodyń Wiejskich w Skarbkach ma już 50 lat!

25-02-2020
Gminno-Parafialne Dożynki gm. Władysławów w...

Gminno-Parafialne Dożynki gm. Władysławów w Skarbkach

25-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama