piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i Sztuki odbyła się w Skęczniewie i Dobrej

Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i Sztuki odbyła się w Skęczniewie i Dobrej - fot.: DPS w Skęczniewie
fot.: DPS w Skęczniewie 

To był bardzo wyjątkowy dzień. W środę, 13 lipca, w Domu Opieki Społecznej w Skęczniewie i w Centrum Kultury w Dobrej, odbyła się siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i Sztuki.

Pierwsza część wydarzenia miała miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie. Pensjonariusze ośrodka i ich goście podziwiali wystawę malarską Piotra Paraniaka, uczestniczyli w spotkaniu autorskim Adama Leńca oraz w warsztatach biblioterapeutycznych, prowadzonych przez Krzysztofa Samela. Warto odnotować, że Piotr Paraniak spojrzał okiem profesjonalisty na prace jednego z mieszkańców DPS, Wiesia.

reklama

Wśród zaproszonych na tą wyjątkową imprezę gości, zjawili się starosta Dariusz Kałużny, skarbniczka Teresa Borkowska i współpracująca z DPS Skęczniew lekarka Krystyna Szkudlarek-Graczyk. Wszyscy oni otrzymali podziękowania za wsparcie i współpracę w tak trudnym czasie jakim była pandemia. Korzystając z okazji, gratulacje otrzymała też drużyna piłkarska Domu Pomocy Społecznej, której zawodnicy zdobyli I miejsca w turnieju Seni Cup w Toruniu.

Dalszy ciąg wydarzenia odbył się już w Centrum Kultury w Dobrej. To właśnie tam miał miejsce koncert zespołu Tango Fogg. Tam też wręczono Certyfikaty Wolontariusza Roku 2022 Ziemi Dobrskiej, które otrzymali burmistrz Tadeusz Gebler, Elżbieta Pawłowska oraz dwie panie – mieszkanki Skęczniewa – Halina Rutka i Jadwiga Józefiak, obie ogromnie zaangażowane w szycie maseczek ochronnych dla mieszkańców DPS w Skęczniewie.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: DPS w Skęczniewie2
fot.: DPS w Skęczniewie3
fot.: DPS w Skęczniewie4
fot.: DPS w Skęczniewie5
fot.: DPS w Skęczniewie6
fot.: DPS w Skęczniewie7
fot.: DPS w Skęczniewie8
fot.: DPS w Skęczniewie9

Podobne artykuły

Kamyczki z Dobrej wyruszyły w świat! To świetny...

Kamyczki z Dobrej wyruszyły w świat! To świetny...

12 sierp.
Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

5 sierp.
Uzależniony od ruchu. Aleksander Grzegorzewski...

Uzależniony od ruchu. Aleksander Grzegorzewski...

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama