Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Z Głuchowa do Cejle. Młodzi zawodnicy OSP na Międzynarodowej Olimpiadzie CTiF

Z Głuchowa do Cejle. Młodzi zawodnicy OSP na Międzynarodowej Olimpiadzie CTiF - fot.: OSP Głuchów
fot.: OSP Głuchów 

Drużyny kobieca i męska, reprezentujące Ochotniczą Straż Pożarną w Głuchowie (gm. Kawęczyn), pojechały do Cejle na Słowenii, gdzie właśnie rozpoczyna się Międzynarodowa Olimpiada CTiF. Zawody pożarnicze o randze międzynarodowej, to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz wspierania pokojowej współpracy pomiędzy strażakami z różnych krajów.

Oficjalne otwarcie XXIII Międzynarodowego Spotkania MDP CTIF, połączone z wystawą narodów, odbędzie się w poniedziałek, 18 lipca, na placu centralnym w Celje. Natomiast uroczyste otwarcie olimpiady odbędzie się w środę, 20 lipca na stadionie Z’dežele. Wtedy to zostanie zapalony symboliczny ogień olimpijski i strażacy z całego świata rozpoczną sportową rywalizacją.

reklama

Przygotowania do olimpiady trwały już od wczesnej wiosny. Zawodnikom nie straszny był ani deszcz ani upał, wytrwale pracowali nad swoją formą sportową. Przypominanie podstawowych zasad z regulaminu, opanowanie swoich zadań, doskonalenie umiejętności – treningi odbywały się kilka razy w tygodniu, najpierw przed strażnicą OSP, później na Orliku w Kawęczynie. W maju zawodnicy, pod okiem profesjonalnego trenera, odbyli kilkanaście spotkań w celu poprawienia swojej formy fizycznej. Na przełomie czerwca i lipca byli na obozie sportowym w Koninie.

W sobotę, po uroczystej mszy świętej, odprawionej w ich intencji oraz odprawie w strażnicy, młodzi zawodnicy z Głuchowa wyruszyli na olimpiadę. Podczas zawodów wezmą udział w tradycyjnych zawodach pożarniczych (ćwiczenia bojowe na sucho, sztafeta pożarnicza z przeszkodami) oraz zawodach w sporcie pożarniczym (bieg z przeszkodami 100m „Hakówka”, sztafeta strażacka 4x100m).


 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: OSP Głuchów2
fot.: OSP Głuchów3

Podobne artykuły

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

12 wrz.
Pamięci ofiar hitlerowskiej zbrodni w...

Pamięci ofiar hitlerowskiej zbrodni w Głuchowie. 83....

9 wrz.
Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama