piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Miodowe lato w bibliotece w Brudzewie. Lipcowe warsztaty dla najmłodszych czytelników

Miodowe lato w bibliotece w Brudzewie. Lipcowe warsztaty dla najmłodszych czytelników - fot.: Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew
fot.: Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew 

Rodzinne warsztaty kulinarne i zajęcia plastyczno-literackie dla najmłodszych – tak wyglądał lipiec w Bibliotece Publicznej Gminy Brudzew. A wszystko w towarzystwie bzyczących pracusi i owoców ich pracy – słodkiego miodku.

Miodowe Lato z Biblioteką – pod takim hasłem przez cały miesiąc odbywały się zajęcia o tematyce pszczół. We współpracy z Moniką Susło, prowadzącą Pasiekę Monia – zorganizowane zostały rodzinne warsztaty kulinarne, których uczestnicy przygotowywali orzeźwiające lemoniady oraz pyszne i zdrowe sałatki owocowe.

reklama

W każdą środę lipca w bibliotece odbywały się zajęcia literacko-plastyczne. Na podstawie książki „Pszczoły” Piotra Sochy, dzieci wykonywały kartonowe ule, do których zamieszkały prześliczne pszczółki – efekt kolejnych zajęć. Pszczółki inspirowane były książką „O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą” Pauliny Płatkowskiej.

Najmłodsi uczestnicy wakacyjnych zajęć wzięli też udział w warsztatach o emocjach, które na podstawie książki Kolorowy potwór” Anny Llenas, poprowadziła Anna Marks. We wspólnej zabawie nie zabrakło elementów jogi, która jak wiadomo pomaga okiełznać swoje emocje. A sierpień w bibliotece w Brudzewie zapowiada się równie ekscytująco.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Jak to z ALSA było. Podsumowanie Akademii...

Jak to z ALSA było. Podsumowanie Akademii Letnich...

6 sierp.
Warsztaty garncarskie i profilaktyczna...

Warsztaty garncarskie i profilaktyczna pogadanka....

4 sierp.
Warsztaty mydlarskie w Krwonach. Panie z KGW...

Warsztaty mydlarskie w Krwonach. Panie z KGW...

26 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama