czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jak obiecał, tak zrobił. Marszałek Województwa Wielkopolskiego złożył wniosek o budowę kolei do Turku

Jak obiecał, tak zrobił. Marszałek Województwa Wielkopolskiego złożył wniosek o budowę kolei do Turku
 

Zgodnie z obietnicą, złożoną na lipcowym posiedzeniu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, marszałek Marek Woźniak złożył wniosek o budowę linii kolejowej Konin-Turek, do PKP PLK S.A., która będzie odpowiadać za realizacje zadania.

W czasie lipcowych obrad Sejmiku, radni przegłosowali uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Wielkopolskiego, zabezpieczając środki na budowę linii kolejowej Konin – Turek. To potwierdzenie zapewnienia finansowania inwestycji, po długich negocjacjach między władzami wojewódzkimi, a samorządami lokalnymi Wschodniej Wielkopolski, nie było jednak ostatnim formalnym krokiem.

reklama

Teraz wiemy już, że kolejny z pięciu projektów zgłoszonych do programu Kolej+ z terenu Wielkopolski, został wreszcie potwierdzony. W ubiegłym tygodniu biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego poinformowało, że władze wojewódzkie taki wniosek do PKP PLK S.A. już złożyły.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Powiat koniński wkłada kij w szprychy... co...

Powiat koniński wkłada kij w szprychy... co dalej z...

7 wrz.
Marszałek nie daje głowy, ale rekomenduje...

Marszałek nie daje głowy, ale rekomenduje projekt...

19 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama