czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Starostowie wybrani. Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki w tym roku w Malanowie

Starostowie wybrani.  Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki w tym roku w Malanowie - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Znamy już tegorocznych Starostów Powiatowo-Gminno-Parafialnych Dożynek. Małgorzata Kubacka i Sławomir Dawicki z gminy Malanów będą gospodarzami tegorocznego Święta Plonów, które odbędzie się w pierwszą niedzielę września.

Małgorzata Kubacka jest mieszkanką Malanowa, gdzie wraz z rodziną gospodaruje na 150-hektarowym areale. Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcję rośliną oraz hodowlę zwierząt. Podstawę zasiewu stanowi kukurydza oraz zboża. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane, posiada nowoczesny park maszynowy dostosowany do potrzeb prowadzonej produkcji roślinnej.

reklama

Sławomir Dawicki wraz z żoną Justyną i dwójką dzieci prowadzi gospodarstwo o powierzchni 100 hektarów w miejscowości Feliksów. Gospodarstwo specjalizuje się w uprawie zbóż, kukurydzy oraz hodowli krów i bydła opasowego. Obecnie stado liczy 130 sztuk, w tym 40 krów mlecznych i rocznie produkuje 360 000 litrów mleka. W ciągu 20 lat swojego gospodarowania Sławomir Dawicki unowocześnił gospodarstwo, korzystając ze środków Unii Europejskiej. Bogata baza maszynowa, jaką obecnie dysponuje, umożliwia mu świadczenie usług na rzecz innych rolników.

Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki odbędą się w niedzielę, 4 września na boisku gminnym Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Parkowej 29 w Malanowie. Rozpocznie je odprawiona o godz. 14:00, w malanowskim kościele msza święta. Uroczystość obrzędowa zacznie się o 15.30.

 

 


 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Starostowie wybrani.  Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki w tym roku w Malanowie - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

8 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

5 wrz.
Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w...

Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w niedzielę...

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama