środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Olimpijska pałeczka i dąb od absolwenta. 70-lecie Szkoły Podstawowej w Koźminie

Olimpijska pałeczka i dąb od absolwenta. 70-lecie Szkoły Podstawowej w Koźminie - fot.: Szymon Grzelak
fot.: Szymon Grzelak 

Tak samo jak w całej Polsce, w czwartek 1 września, również w Szkole Podstawowej w Koźminie, nauczyciele i dzieci rozpoczęli nowy rok szkolny. Nie była to jednak zwykła inauguracja. W końcu koźmińska podstawówka obchodzi w tym roku swoje 70 urodziny!

Na uroczystość przybyli specjalni goście: wójt Cezary Krasowski i najstarszy żyjący absolwent placówki z roku 1953 – Leszek Grzelak z synem Szymonem. Po inaugurującej nowy rok szkolny przemowie dyrektorki szkoły Krystyny Sznycer i pasowaniu na uczniów tegorocznych pierwszoklasistów, głos zabrał wójt, który wręczył nominacje nauczycielskie.

reklama

Nawiązując do czasów, kiedy sam był uczniem tej szkoły, Leszek Grzelak przekazał oryginalną olimpijską pałeczkę z wygrawerowanym napisem „Sztafeta pokoleń absolwentów Szkoły Podstawowej w Koźminie. Leszek Grzelak – absolwent 1953. 70-lecie 2022” Urszuli Kaniewskiej, córce swojej koleżanki z klasy, a obecnie nauczycielce języka angielskiego w koźmińskiej podstawówce. Tym samym pan Leszek zapoczątkował nową tradycję związaną z jej przekazywaniem.

Zwieńczeniem uroczystości było również własnoręczne posadzenie przez pana Leszka „dębu pamięci absolwentów”, który zaangażowany w życie swojej społeczności absolwent własnoręcznie hodował. Rośnie teraz sobie obok szkolnego budynku a im będzie większy, tym więcej absolwentów szkoły w Koźminie będzie oglądać.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Szymon Grzelak2
fot.: Szymon Grzelak3
fot.: Szymon Grzelak4
fot.: Szymon Grzelak5
fot.: Szymon Grzelak6

Podobne artykuły

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

1 grudz.
Będzie

Będzie "cimno i zimno", a na święta bez lampek?...

14 paźd.
Wielkie czytanie Mickiewicza. Narodowe Czytanie...

Wielkie czytanie Mickiewicza. Narodowe Czytanie w...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama