środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali. Narodowe Czytanie również w Kaczkach Średnich

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali.  Narodowe Czytanie również w Kaczkach Średnich - fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich 

Tegoroczne Narodowe Czytanie, w które włączyły się biblioteki, a za ich pośrednictwem samorządowcy, miało też swoja odsłonę w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Uczniowie i nauczyciele wspólnie z zaproszonym gościem – starostą Dariuszem Kałużnym, przystąpili do głośnej lektury tomu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, od którego wydania minęło w tym roku 200 lat. Utwory, niejednokrotnie oparte na ludowych podaniach, obfitują w mistrzowskie opisy i proste prawdy moralne, według których dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. To dzieła mimo niewielkich rozmiarów doniosłe i udowadniające, że literatura jest pomostem łączącym przeszłość z teraźniejszością, aby jednoczyć i zespalać czytelników wokół nieprzemijających wartości.

reklama

Wspólne czytanie odbywało się na auli szkolnej. Można było na nim usłyszeć balladę „Pani Twardowska” w interpretacji Dariusza Kałużnego, dyrektorki szkoły Elżbiety Karwackiej, wicedyrektorki Elżbiety Wojciechowskiej, Moniki Kędzi, kierownik do spraw kształcenia praktycznego oraz uczennic klasy III SpR: Zofii Ignasiak, Adrianny Grzelak, Zuzanny Marek i Wiktori Sęk. Z tekstem „Powrót taty” zmierzyli się wicedyrektor Dariusz Jasak oraz uczniowie klasy III MRiA: Dawid Glapa, Oliwia Chorąziak, Katarzyna Bartosik i Natalia Pietrzak z kl. III SpR. Z „Romantycznością” zaś uczennice kl. III SpR: Patrycja Knapkiewicz, Daria Górna, Roksana Proch i Andżelika Pawlaczyk.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich2
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich3
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich4
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich5
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich6
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich7

Podobne artykuły

Spełnione marzenie profesora Panfila. Umowa na...

Spełnione marzenie profesora Panfila. Umowa na...

z wczoraj
180 stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży....

180 stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży....

z wczoraj
Bitwa na smaki! W sobotę w Kaczkach gospodynie...

Bitwa na smaki! W sobotę w Kaczkach gospodynie...

14 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama