środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pyrą do wiaderka! Święto Pieczonego Ziemniaka w Tarnowskim Młynie

Pyrą do wiaderka! Święto Pieczonego Ziemniaka w Tarnowskim Młynie
 

I kolejne Święto Pieczonego Ziemniaka za nami. W tym roku wyjątkowo huczne bo zorganizowane po raz osiemnasty, a jak „osiemnastka” to wiadomo, że impreza była fest!

Kiedy po porannych deszczach, chmury rozeszły się na boki, nie tylko mieszkańcy gminy Władysławów wyjątkowo licznie stawili się na placu przy świetlicy w Tarnowskim Młynie. A tam czekały na wszystkich konkursy, wśród których największym powodzeniem cieszył się ten w rzucie pyrką do wiaderka, potrawy z ziemniakiem w roli głównej, serwowane przez Nowoczesne Gospodynie Wiejskie i atrakcje dla dużych i małych okraszone występem kabaretu „Królowie żyta”.

reklama

Wśród gości pojawili się również samorządowcy powiatowi i gminni. Gospodarz imprezy młody sołtys Patryk Jabłoński dwoił się i troił, żeby goście byli zadowoleni i własnoręcznie pilnował dochodzących w ognisku kartofli.

Przybyły na imprezę wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik wręczył zasłużonym rolniczkom – Bogumile Golczyńskiej i Małgorzacie Janeczek, medale Za Zasługi dla Rolnictwa, a także podarował druhom z OSP Władysławów, torbę z zestawem ratowniczym.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
fot.: UG Władysławów23
24

Podobne artykuły

Nocny pożar pustostanu w Milinowie. Na akcję...

Nocny pożar pustostanu w Milinowie. Na akcję...

28 paźd.
Nie bądź żyła, oddaj krew! Już w niedzielę...

Nie bądź żyła, oddaj krew! Już w niedzielę siódma...

14 wrz.
Święto Pieczonego Ziemniaka już w najbliższą...

Święto Pieczonego Ziemniaka już w najbliższą...

8 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama